Один суддя Конституційного суду обходиться бюджету у 254 тисячі гривень на місяць — і це тільки зарплата

У Конституційному суді розкрили, скільки державний бюджет витрачає на цей орган конституційного судочинства, який опинився у центрі політичної кризи.

Про це КСУ повідомив у відповіді на запит «Радіо Свобода».

Там заперечили слова депутатки від «Слуги Народу» Галини Янченко про те, що утримання одного судді обходиться державі у 21 мільйон гривень на рік.

У КСУ пояснюють: попри те, що бюджет органу на рік складає 314,5 мільйона гривень, його не можна просто взяти та розділити на 15 суддів, бо у ці витрати входять решта видатків на функціонування суду.

«Це видатки на забезпечення організаційного, аналітичного, юридичного, інформаційного та матеріально-технічного забезпечення», — йдеться у повідомленні.

Щодо саме зарплат суддів, то в КСУ розповіли: за 10 місяців 2020 року на винагороду для одного судді витратили близько 2,5 мільйона гривень, тобто середній розмір зарплати одного судді — 254 тисячі на місяць.

Для порівняння, як розповідала нам народна депутатка Галина Третьякова, парламентарі в середньому отримують «на руки» 32-35 тисяч гривень.

Міністерка освіти з попереднього уряду Ганна Новосад також скаржилась, що її зарплата — лише 36 тисяч. Скаржився на це колишній міністр економіки Тимофій Милованов, а міністр юстиції Денис Малюська через низьку зарплату не зміг купити собаку на аукціоні.

У квітні 2020-го уряд рекомендував обмежити розмір заробітної плати керівників виконавчих органів і членів наглядових рад державних компаній до 47 тис. грн на місяць, але в жовтні обмеження скасували.

Що з репутацією КСУ?

27 жовтня він на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації. Також КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а Національне агентство з питань запобігання корупціїНАЗК позбавив ключових повноважень.

Вищий антикорупційний суд 3 листопада вже закрив першу справу щодо брехні в декларації. Вона стосувалася ексочільника Запорізької ОДА Костянтина Бриля.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.

Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, приблизно 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.