Офіс генпрокурора змінив підозру ексдепутату Микитасю в справі, де фігурує Татаров
Офіс генерального прокурора змінив підозру колишньому народному депутату Максиму Микитасю в справі щодо ймовірного хабаря за експертизу квартир Нацгвардії.
Про це повідомляє «Центр протидії корупції».
Зокрема, на засіданні в апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду (ВАКС) 27 січня прокурор Офісу генпрокурора оголосив, що підозру Микитасю змінили 21 січня.
«Повідомляю, що 21 січня під час досудового розслідування у кримінальному провадженні прокурором повідомлено Микитася про зміну раніше повідомленої підозри на частину 4 статті 27, ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу України за фактом підбурення до свідомо неправдивого висновку експерта», — оголосив прокурор.
Чому це важливо?
Раніше слідчі Національного антикорупційного бюро (НАБУ) оголосили підозру Максиму Микитасю в хабарництві у справі про заволодіння майном Нацгвардії. Окрім нього, підозрюваними у справі є посадовець МВС Костянтин Дубонос та заступник голови Офісу президента Олег Татаров.
Тоді підозру Микитасю оголосили за ч. 3 ст. 369 Кримінального Кодексу України ㅡ «пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб». Ця стаття входить до компетенції ВАКС.
Тепер же Микитасю змінили підозру на статті поза юрисдикцією Вищого антикорсуду.
Окрім цього, як повідомляє ЦПК, прокурори Офісу генпрокурора спробували відкликати скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення Печерського суду, за яким справу Татарова-Микитася-Дубоноса забрали з НАБУ та передали до СБУ.
«Апеляція ВАКС не задовольнила клопотання прокурора Грицана про відкликання скарги, оскільки у ВАКС відсутні матеріали справи. Наразі ці матеріали у ДБР, які вилучили всі документи із Печерського суду», ㅡ повідомили в ЦПК.
Також судді ВАКС зобов'язали Державне бюро розслідувань передати суду оригінал оскаржуваного рішення Печерського суду та інші матеріали справи. Невиконання ухвали карається кримінальним законодавством.
Що передувало?
У грудні 2020 року слідчі оголосили дві підозри в хабарництві в справі про заволодіння майном Нацгвардії на близько 80 мільйонів гривень через нерівноцінний обмін квартир. Нову підозру отримав фігурант справи, ексдепутат Максим Микитась, ще одну — чиновник експертно-криміналістичного центру МВС Костянтин Дубонос.
Третім підозрюваним став заступник голови Офісу президента Олег Татаров, хоча вручення йому підозри затягнулось через втручання Офісу Генпрокурора.
18 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру Татарову за статтею про хабарництво. Сам Татаров заявив, що «доведе свою невинуватість і гідно відповість».
Слідство вважає, що Татаров — у минулому високопосадовець державної компанії «Укрбуд» — може бути причетним до надання неправомірної вигоди за видання недостовірного письмового висновку судового експерта в справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.
У ніч на 24 грудня Офіс генерального прокурора передав справу, в якій Татарову оголосили підозру в хабарництві, з НАБУ до Служби безпеки України.
У НАБУ назвали зміну підслідності «безпрецедентним в історії України втручанням у розслідування». У відомстві заявили, що закон забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування. У відомстві вважають, що в Офісі генерального прокурора свідомо ухвалили незаконне рішення.
Рішення підписав заступник голови ОГП Олексій Симоненко. Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова в коментарі «Українській правді» заявила, що вона до цього не причетна. Те саме сказав і Татаров.
30 грудня Офіс генерального прокурора також відкликав клопотання про обрання запобіжного заходу Татарову.