ЦПК опублікував імовірний текст законопроєкту для захисту Татарова від НАБУ. Сам Татаров це заперечує

«Центр протидії корупції» опублікував текст законопроєкту, який начебто готують для захисту заступника керівника Офісу президента Олега Татарова від розслідування з боку Національного антикорупційного бюро. Сам Татаров заперечує наявність такого законопроєкту.

Про це повідомляє «Центр протидії корупції», у розпорядженні якого є текст законопроєкту.

Також в організації запевняють, що мають у розпорядженні внутрішні офіційні документи, які підтверджують факт підготовки тексту. За їхніми словами, генпрокурорка Ірина Венедіктова дала своїм заступникам офіційне доручення внести пропозиції до законопроєкту.

Про що йдеться в тексті?

Наразі Кримінально-процесуальний кодекс забороняє доручати іншим органам розслідування справ, підслідних НАБУ. Згідно з опублікованим текстом, зараз пропонується дозволити генеральному прокурору забирати в НАБУ будь-яку справу.

Крім того, пропонується прибрати перелік справ, якими займається НАБУ. Наразі підслідність бюро — корупційні злочини, вчинені високопосадовцями, або розмір предмету злочину чи шкоди від нього перевищує 1 мільйон 135 тисяч гривень.

«В ОП пропонують прибрати умови підслідності щодо найважливіших фігурантів і суми злочину. На практиці це означає, що НАБУ доведеться займатися побутовою корупцією, тобто хабарями, наприклад, патрульних поліцейських або чиновників у сільрадах», — зазначають у ЦПК.

Також пропонується змінити підсудність Вищого антикорсуду. Наразі підсудність ВАКС визначається переліком статей «і є ширшою, ніж справи НАБУ», пишуть в організації. Натомість у законопроєкті пропонують прописати, що ВАКС займається лише тими справами, що й НАБУ.

«Це дозволить, забираючи справи в НАБУ, забирати їх одночасно й у ВАКС», — пишуть у ЦПК.

Сам Олег Татаров заперечував підготовку такого законопроєкту й називав інформацію про це фейком.

Що за справа Татарова?

18 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру Татарову за статтею про хабарництво. Сам Татаров заявив, що «доведе свою невинуватість і гідно відповість».

Слідство вважає, що Татаров — у минулому високопосадовець державної компанії «Укрбуд» — може бути причетним до надання неправомірної вигоди за видання недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.

Перипетії справи

У ніч на 24 грудня Офіс генерального прокурора передав справу, у якій Татарову оголосили підозру в хабарництві, з НАБУ до Служби безпеки України.

У НАБУ назвали зміну підслідності «безпрецедентним в історії України втручанням у розслідування». У відомстві заявили, що закон забороняє передавати справи, у яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування. У відомстві вважають, що в Офісі генерального прокурора свідомо ухвалили незаконне рішення.

Рішення підписав заступник голови ОГП Олексій Симоненко. Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова в коментарі «Українській правді» заявила, що вона до цього не причетна. Те саме сказав і Татаров.

30 грудня Офіс генерального прокурора також відкликав клопотання про обрання запобіжного заходу Татарову.

Натомість 13 січня Вищий антикорсуд зобов'язав генпрокурорку Венедіктову розглянути клопотання про передачу справи від СБУ назад до Бюро. ВАКС постановив, що кримінальне провадження щодо заступника керівника Офісу президента Олега Татарова має розслідувати НАБУ за процесуального керівництва САП.