Остаточне рішення щодо всесвітнього арешту активів Коломойського ухвалять не раніше жовтня — ЗМІ

Апеляційний суд Англії та Уельсу винесе рішення в апеляції, поданій ПриватБанком на рішення Високого суду Англії про невідповідність юрисдикції позовів банку проти колишніх власників не раніше жовтня 2019 року.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на власні джерела, наближені до розгляду справи.

Розгляд апеляції ПриватБанку тривав з 22 по 26 липня. Тоді сторони надавали суду свої докази. Після цього суд візьме перерву для ухвалення остаточного рішення.

Зазначимо, що від рішення апеляційного суду залежатиме те, чи знімуть з активів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова всесвітній арешт, накладений за позовом ПриватБанку у справі про виведення з банку активів. До винесення остаточного рішення апеляції, всесвітній арешт на активах олігархів зберігатиметься.

Нагадаємо, що 22 липня апеляційний суд почав розглядати апеляцію ПриватБанку на рішення суду про невідповідність юрисдикції у справі банку проти його колишніх власників.

Зазначимо, що мова йде про позов ПриватБанку до Високого суду Англії від 2017 року. Цим позовом банк доводив у суді, що його колишні власники вивели близько 5,5 мільярда доларів з установи напередодні націоналізації. Суд застосував проти олігархів обмежувальний захід у вигляді всесвітнього арешту на їхні активи.

Згодом Коломойський та Боголюбов подали апеляцію на це рішення суду, у якій довели, що справа ПриватБанку не у юрисдикції цього суду, а відтак, суд не може накладати арешт на активи олігархів. Банк це рішення оскаржив.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

Раніше юристи Коломойського повідомили, що Високий суд Лондона зняв арешт з його активів і з активів Боголюбова.

У ПриватБанку повідомили, що оскаржуватимуть це рішення і наразі арешт на активи Коломойського та Боголюбова залишається чинним.

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.