Переговори з МВФ відновляться не раніше середини вересня — представник Зеленського в уряді
Переговори між Україною та Міжнародним валютним фондом про започаткування нової кредитної програми мають відновитися не раніше середини вересня 2019 року.
Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус в інтерв'ю «РБК-Україна».
«Не раніше середини вересня. В групу переговорників ввійде керівництво нового уряду та представники Офісу президента», — повідомив Герус.
Він також зазначив, що на переговорах буде обговорюватися перехід до ринкових цін на газ для населення. Зокрема, українська сторона буде обговорювати точний час, коли та на скільки ціни на газ для населення будуть зростати та переходити до ринкового рівня.
Нагадаємо, що напередодні у МВФ повідомили, що місія фонду, яка вестиме переговори з Україною, прибуде до Києва тоді, коли буде сформовано новий уряд і він визначиться з пріоритетами своєї роботи.
Напередодні в Офісі президента повідомляли, що місія МВФ може розпочати свою роботу в Україні вже у серпні 2019 року. Також там пропонуватимуть МВФ пом’якшити свої вимоги щодо цін на газ для населення.
18 червня, під час зустрічі з німецьким бізнесом, Зеленський заявив, що нову програму з МВФ почнуть готувати у липні 2019 року.
Раніше у МВФ повідомили, що планують відновити переговори про нову програму з Україною після завершення парламентських виборів.
Заступник голови Адміністрації президента Юрій Гончарук в інтерв'ю «НВ Бізнес» повідомляв про можливе проведення переговорів з МВФ про нову програму співпраці на 3-4 роки вже до кінця 2019 року.
Зазначимо, що чинна програма співпраці України з МВФ, stand-by, розрахована на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.
Раніше заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що за оптимістичним сценарієм, до кінця 2019 року Україна може отримати лише один з двох запланованих траншів МВФ.
Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.