За найбільш оптимістичного сценарію новий транш Міжнародного валютного фонду може надійти Україні до кінця року. В межах затвердженої програми, другий транш Україна мала отримати у травні.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю Reuters, передає DW.

«Якщо уряд буде сформовано і він почне працювати у вересні, тоді у нас є шанс отримати транш до кінця цього року - ми вважаємо це оптимістичним сценарієм», — повідомила Рожкова.

За її словами, у 2019-2020 роках Україна має погасити значну суму державного боргу. В таких умовах співпраця з МВФ для України є ключовою.

Також Рожкова заявили, що співпраця з МВФ наразі залежить від майбутнього судових позовів колишніх власників ПриватБанку щодо його націоналізації.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: