Україна може укласти нову програму з Міжнародним валютним фондом, розраховану на 3-4 роки співпраці, вже до кінця 2019 року.

Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента Юрій Гончарук в інтерв’ю «НВ Бізнес».

«Ми зараз дійсно почали думати над новою програмою з МВФ на 3−4 роки, щоб можна було запустити її в кінці року, якщо для цього будуть необхідні умови. У неї ми спробуємо закласти структурні реформи, які за ці роки виведуть країну на якісно інший рівень», — повідомив Гончарук.

Він зазначив, що був присутнім під час зустрічі місії МВФ з президентом Володимиром Зеленським у травні 2019 року та зазначив, що місія МВФ схвально сприйняла прогрес України у здійсненні реформ та рішення про проведення дострокових парламентських виборів.

Зазначимо, що чинна програма співпраці України з МВФ, stand-by, розрахована на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.

Зазначимо, що заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що за оптимістичним сценарієм, до кінця 2019 року Україна може отримати лише один з двох запланованих траншівМВФ.

Також Рожкова заявили, що співпраця з МВФ наразі залежить від майбутнього судових позовів колишніх власників ПриватБанку щодо його націоналізації.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: