У Міжнародному валютному фонді відповіли на запитання про можливість розпочати нову програму співпраці з Україною на 3-4 роки. Там заявили, що будь-які переговори про співпрацю відбудуться після виборів.

Про це повідомив прес-секретар МВФ Ґеррі Райс під час брифінгу у Вашингтоні.

Зокрема, під час брифінгу Райс прокоментував інформацію про початок переговорів щодо нової, довготривалішої програми співпраці з Україною, про яку напередодні в інтерв'ю повідомляє представник адміністрації президента Зеленського.

«Були повідомлення від одного з представників української влади, що це станеться наприкінці 2019 року. І те, де ми знаходимось у відносинах з Україною, це, знову ж таки, вибори, які відбудуться там. Ми чекаємо завершення виборів перед тим як рухатися далі у подальших обговореннях», — повідомив Райс.

Раніше заступник голови Адміністрації президента Юрій Гончарук в інтерв'ю «НВ Бізнес» повідомляв про можливе проведення переговорів з МВФ про нову програму співпраці на 3-4 роки вже до кінця 2019 року.

Зазначимо, що чинна програма співпраці України з МВФ, stand-by, розрахована на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.

Раніше заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що за оптимістичним сценарієм, до кінця 2019 року Україна може отримати лише один з двох запланованих траншів МВФ.

Також Рожкова заявили, що співпраця з МВФ наразі залежить від майбутнього судових позовів колишніх власників ПриватБанку щодо його націоналізації.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: