Під час нового етапу переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом щодо укладання нової кредитної програми, українська сторона буде пропонувати МВФ пом'якшити свої вимоги щодо рівня цін на газ для населення.

Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус напередодні засідання уряду 24 липня, передає «Ліга.Бізнес».

«Переговори будуть у вересні, і позиція така, щоб була більш м’яка позиція (МВФ — ред.) щодо цін на газ та лібералізації ринку газу», — повідомив Герус.

Водночас він підкреслив, що Україна не відмовляється від своїх зобов’язань щодо запровадження ринкових цін на газ для населення, однак такий перехід необхідно робити поступово.

«Це будуть звичайні переговори, і будуть питання, як краще лібералізувати ринок газу, як краще побудувати вільний, конкурентний ринок, щоб від цього виграли споживачі», — додав Герус.

Зазначимо, що відповідно до домовленостей України з Міжнародним валютним фондом та постанови про ПСО (державне регулювання цін на газ для населення), з 1 травня ціни на газ для населення повинні були зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.

Раніше банківські аналітики прогнозували, що нова програма МВФ для України може передбачати фінансування на 6-8 мільярдів доларів.

Напередодні у Національному банку повідомили, що відсутність співпраці з МВФ наразі не загрожує Україні дефолтом.

Раніше у МВФ повідомили, що планують відновити переговори про нову програму з Україною після завершення парламентських виборів.

Заступник голови Адміністрації президента Юрій Гончарук в інтерв'ю «НВ Бізнес» повідомляв про можливе проведення переговорів з МВФ про нову програму співпраці на 3-4 роки вже до кінця 2019 року.

Зазначимо, що чинна програма співпраці України з МВФ, stand-by, розрахована на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.

Раніше заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що за оптимістичним сценарієм, до кінця 2019 року Україна може отримати лише один з двох запланованих траншівМВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: