«Підігрівають русофобські настрої»: Росія відреагувала на обвинувачення США щодо росіян, причетних до вірусу NotPetya

У Росії заявили, що оголошення підозри шести росіянам щодо поширення вірусу NotPetya є лише «полюванням на відьом» та створенням русофобських настроїв у американців.

Про це заявило посольство РФ у Вашингтоні.

«Влада США послідовно руйнує колись прагматичні російсько-американські відносини та штучно нав'язує своєму населенню токсичне сприйняття Росії та всього, що з нею пов'язано», ㅡ повідомили у посольстві.

У відповідь на звинувачення США, представники посольства заявили, що в Росії «немає і не було намірів займатися будь-якими “операціями, що дестабілізують”».

Що передувало?

19 жовтня окремий вид суду присяжних, який попередньо розглядає справуФедеральне велике журі США оголосило обвинувачення шістьом російським офіцерам розвідки, які стоять за поширенням вірусу NotPetya у 2017 році.

Помічник генпрокурора США Джон Демес заявив, що ще жодна країна не використовувала як зброю свій кіберпотенціал «так злочинно і безвідповідально як Росія».

В обвинувальному акті йдеться про атаки, які були направлені на просунення геополітичних інтересів Росії. За словами прокурорів США, вони були націлені на зимові Олімпійські Ігри в Південні Кореї у 2018 році, енергосистему України, вибори президента у Франції тощо.

Що це за атака?

Атака вірусу NotPetya почалася в червні 2017 року. В Україні жертвами стали міністерства, банки, транспортні компанії, мобільні оператори, енергетичні підприємства і ЗМІ.

Вірусу, зокрема, піддалися сайт Міністерства внутрішніх справ, Секретаріату Кабінету міністрів, Державна фіскальна служба, «Нова пошта», «Укртелеком», «Ощадбанк», «Київенерго», заправки WOG, мобільний оператор «Київстар», магазини «Епіцентр» та багато інших. А в аеропорту «Бориспіль» перестало працювати табло.

Атаки відбувалися як у Києві, так і в інших містах. За фактом кібератаки поліція відкрила кримінальне провадження.

Раніше США, Велика Британія та Австралія заявляли про відповідальність російських хакерів за вірус NotPetya. У липні Рада Європейського Союзу вперше задіяла механізм уведення санкцій за кібератаки. Санкції наклали проти чотирьох хакерів Головного розвідувального управління Росії. Їх вважають причетними до створення вірусів WannaCry і NotPetya, а також спроби кібератаки на Організацію із заборони хімічної зброї у 2018 році.