Поблизу столиці Венесуели помітили російський військовий літак
У ніч з 2 на 3 березня літак Іл—62 Міністерства оборони Росії з реєстраційним номером RA—86496 перебував у повітрі в районі столиці Венесуели Каркаса, свідчать дані сервісу Flightradar24.
На це звернув увагу російський Telegram-канал «Другой Ролдугин».
За даними Flightradar24, Іл-62 вилетів вранці 2 березня через район, близький до військового аеродрому «Чкаловський» в Московській області.
Як пише The Bell, сайт зафіксував лише деякі ділянки перельоту: екіпаж міг відключати транспондер, щоб не передавати всі координати польоту.
Літак взяв курс на Південну Африку, пролетів над столицею Марокко Рабат і в ніч на 3 березня знизився над Каркасом. Вдень 3 березня Flightradar24 зафіксував Іл-62 над Гренадою в Карибському морі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Криза у Венесуелі загострилась після спроби доставити гуманітарну допомогу. Три сценарії розвитку ситуації
Нагадаємо, у травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі
Президент США Дональд Трамп заявив, щовизнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.
Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.