Польща готова передати Україні оборонну зброю на тлі російської агресії
Польща заявила про готовність надати Україні оборонне озброєння на тлі зростання загрози наступу з боку Росії.
Про це повідомив голова Бюро нацбезпеки Польщі Павел Солох на пресконференції 31 січня.
За його словами, рішення надати військову допомогу Україні ухвалили спільно з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Зокрема, йдеться про десятки тисяч боєприпасів та озброєння для протиповітряної оборони.
Солох зазначив, що пропозицію вже передали українській стороні, чекають на її відповідь. Він додав, що допомогу готові доставити в будь-який час.
Зазначається, що Польща також готова надати Україні гуманітарну допомогу, зокрема засоби, необхідні для евакуації населення та охорони здоров’я.
Підтримка України Польщею
25 січня Польща спільно з Литвою розкритикувала Німеччину за блокування постачання зброї в Україну на тлі можливого нового вторгнення РФ. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький сказав, що його країна підтримує український шлях до інтеграції з Європою та Заходом і виступає проти чергової агресії з боку Росії.
Також 27 січня Сейм Польщі ухвалив резолюцію, у якій засудив агресивні дії Росії та попросив уряди країн ЄС і НАТО надати всебічну підтримку Україні на тлі російської агресії. Парламентарі закликали Захід «дати жорстку відповідь» Росії.
Крім того, на тлі зростання російської загрози прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький 1 лютого приїде у Київ, обіцяє «зробити все можливе для збереження миру в Європі».
Допомога від інших партнерів
Нещодавно в Україну прибули чотири партії зброї від США. 22 січня доставили приблизно 90 тонн летальної зброї, зокрема боєприпасів. 23 січня прибув вантаж ще 80 тонн зброї, 25 січня доставили 300 переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin, а 28 січня — 81 тонну боєприпасів різного калібру.
Усього з 2014 року США виділили Україні понад 5,4 мільярда доларів США, зокрема на оборонні цілі.
20 січня стало відомо, що США дозволили Литві, Латвії та Естонії відправляти ракети та іншу зброю американського виробництва в Україну на тлі загострення російської загрози. Про такі наміри ці країни повідомляли раніше. Озброєння Україні регулярно надає також Велика Британія.
Про готовність надати Україні зброю також заявляли Чехія, Данія, Литва та Латвія.
Питання щодо надання Україні озброєння на тлі можливого загострення російської агресії обіцяла розглянути й Канада. ЗМІ пишуть, що ця країна перекинула в Україну «невеликий контингент» полку спеціальних операцій. А 27 січня Канада заявила, що розширює свою військову навчальну місію в Україні та відправить нам несмертельне озброєння.
Водночас Німеччина продовжує політику блокування постачання зброї Україні. Зокрема, міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила в інтерв'ю Welt, що Німеччина поки не постачатиме Україні зброю. Про це також напередодні заявляв новий канцлер країни Олаф Шольц. Натомість у німецькій опозиції закликають владу припинити блокувати постачання зброї для України.
Можливий напад з боку РФ
За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 130 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.