«Поправочним тероризмом» на користь Коломойського займаються слуги народу, але їх не карають — депутат

Зміни до регламенту Верховної Ради знадобились, бо саме представники владної фракції «Слуга Народу» заблокували розгляд «антиколомойського» закону за допомогою правок, але їх жодним чином не карають.

Про це в ефірі hromadske заявив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Юрчишин.

«Хто винен у законодавчому спамі? Хто вніс найбільшу кількість правок до «антиколомойського» закону? Слуги народу або ті, кого слуги народу привели — Антон Поляков, який був виключений з фракції, але прийшов у парламент як слуга народу. Жодного рішення дисциплінарного по пану Дубінському, по Василевській-Смаглюк немає. Вони далі члени фракції «Слуга Народу», — сказав він.

Депутат нагадав, що Павло Фролов, автор регламентних змін, назвав дії колег «поправочним тероризмом».

«Але відповідають не «терористи», їх не виключають з фракції, їм не виносять публічну обструкцію, а забирають право в усіх депутатів фактично впливати на якість закону», — наголосив Юрчишин.

Фракція «Голос» не підтримала ухвалення змін до регламенту і вважає їх порушенням прав депутатів. Водночас голосувати за постанови, якими депутати (зокрема і представник «Слуги Народу» Дубінський та екс-«слуга» Поляков) пропонують скасувати нові правила, фракція не буде.

«Ми не граємося з людьми, які представляють не національні інтереси, а інтерес конкретного олігарха Ігоря Коломойського. Для них затягування кожного тижня це наближення країни до дефолту», — наголосив Юрчишин.

Він також зазначив, що це ігри саме парламентської більшості.

«Розумієте абсурдність ситуації? Представники більшості блокують недосконалий закон більшості для того, щоби більшість не могла розглянути важливий для держави закон. Це проблема неякісного кадрового підбору партії, яка в принципі перемогла на іміджі однієї людини», — вважає парламентар.

Дії Дубінського, Василевської-Смаглюк, Полякова та інших депутатів, що блокують «антиколомойський» закон, Юрчишин називає безпрецедентно цинічними.

«Були групи впливу у партіях більшості завжди, були люди, які протестували проти конкретних дій, але так відверто висловлювати повну залежність від одного олігарха і не отримувати взагалі жодної реакції з боку своєї партії, яка нібито йшла боротися з олігархами, це дуже цинічно», — підсумував він.

Нагадаємо, до закону про банки (або ж «антиколомойського») подали рекордну кількість правок — понад 16 тисячТут розповідаємо, хто подав найбільше.

У зв'язку з цим депутати змінили регламент, аби розблокувати розгляд цього закону у другому читанні.

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Тобто Коломойський не зможе повернути собі ПриватБанк.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є останньою ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила так званий «антиколомойський» законопроєкт у першому читанні.