Підписання змін до регламенту, що розблоковують розгляд «антиколомойського» закону, заблокували
Народні депутати зареєстрували постанови про скасування результатів голосування за закон, що змінює регламент Верховної Ради та який мав би дозволити у стислі терміни розглянути банківський законопроєкт.
Відповідні проєкти постанов з’явилися на сайті Верховної Ради.
Так, автором однієї з постанов (№1043-П2) є депутат Антон Поляков. Напередодні він подав до банківського законопроєкту, який не дозволяє повернення ПриватБанку колишнім власникам, понад 6 тисяч правок. Більшість з цих правок сам депутат називав технічними, а метою їх подання називав гальмування розгляду банківського законопроєкту.
Ще дві постанови подали депутати Олександр Дубінський (колишній працівник телеканалу Ігоря Коломойського), який також подав до «антиколомойського законопроєкту понад 1000 правок, та депутати групи «За майбутнє» Тарас Батенко та Ірина Констанкевич.
Зміни до регламенту не зможе підписати ані спікер парламенту, ані президент доти, доки постанови про скасування голосування не розгляне Верховна Рада.
16 квітня Рада ухвалила закон, що змінює регламент та дозволяє у стислі терміни розглянути банківський законопроєкт.
Закон №1043 «щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури» 10 вересня 2019 року ухвалили у першому читанні.
Згідно з пояснювальною запискою, пропонується, щоб не менш як одна третина від конституційного складу народних депутатів (150 депутатів), президент або Кабінет міністрів могли внести проєкт постанови Верховної Ради про скасування рішення щодо прийняття закону, постанови чи іншого акта в цілому.
Також тільки за процедурними рішеннями парламенту можуть проводити обговорення врахованої головним комітетом пропозиції, поправки з подальшим голосуванням за її ухвалення, виключення у цілому чи її частини.
У такому ж порядку можуть порушувати питання про розгляд пропозиції чи поправки до тексту статті законопроєкту, який ухвалили у першому читанні, якщо така правка відсутня у запропонованій головним комітетом редакції.
Це б мало пришвидшити розгляд законопроєкту, який має регулювати питання збанкрутілих та націоналізованих банків, більш відомого як «антиколомойський». Загалом до нього подали рекордну кількість правок — понад 16 тисяч. Тут розповідаємо, хто подав найбільше.
Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.
Зазначимо, що ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.
Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.
30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт.
- Поділитися: