Проти Киви порушили справу за стрілянину під час святкування річниці вбивства Бандери
Проти народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Іллі Киви порушили кримінальну справу за стрілянину під час святкування річниці вбивства Степана Бандери.
Про це розповіла генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, яку цитує «Укрінформ».
Нагадаємо, 15 жовтня у річницю вбивства Степана Бандери Кива на своїй сторінці у Facebook оприлюднив відеозвернення із привітанням.
У ньому депутат назвав себе «лідером антифашистського руху в Україні», а Бандеру — «зрадником батьківщини, пособником нацистів» та «соплею».
Кива зазначив, що потрібно ліквідувати всіх, хто «сповідує фашизм і йому прислуговує». Після цього на тлі феєрверків депутат здійснив кілька пострілів з автомата у повітря.
Венедіктова також уточнила, що щодо Киви наразі розслідують «достатньо багато кримінальних справ».
Степана Бандеру вбили 15 жовтня 1959 у Мюнхені. Медична експертиза виявила, що причиною смерті була отрута. Агент КДБ Богдан Сташинський зі спеціального пістолета вистрілив в обличчя Степану Бандері струменем розчину ціанідом калію.
Скандали з Іллею Кивою
7 жовтня Кива у відеозверненні привітав президента Росії Володимира Путіна з днем народження і назвав його «великим правителем». На ролику він бажає лідеру держави-агресора «здоров'я, сил і Божого благословення». А запис, ймовірно, був зроблений у кулуарах Верховної Ради.
У липні 2020-го журналісти проєкту розслідувань Bihus.Info встановили, що у декларації Іллі Киви вказана жомова яма площею 400 квадратних метрів. Яму він начебто здавав в оренду, на чому заробив 1,2 млн грн.
Як переконалися журналісти Bihus.Info, місце, де розташована яма Киви, вже давно не використовується, а сама яма заросла бур'яном. Цим зацікавилися антикорупційні органи, і зрештою в серпні 2021 року Вищий антикорупційний суд стягнув 1,2 млн грн доходу з ями з Киви.
А 26 квітня 2021 року Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління на тему «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)». Журналістів на захист (публічний захід) пропускали за списками, які погоджував помічник народного депутата, мотивуючи це «карантинними обмеженнями».
Крім того, за даними Bihus.Info, МАУП нібито «заднім числом» опублікувала збірники конференцій із матеріалами виступів Киви, яких там раніше не було; виш це заперечив. Поки що наукового ступеня Киві не присвоїли: МОН перевіряє ймовірні порушення в дисертації.