71% німців проти постачання зброї Україні, а 51% згодні з вимогами Росії про нерозширення НАТО — опитування
Більшість опитаних німців вважають неправильним, щоб уряд Німеччини продавав Україні зброю. А більш як половина виступає за те, щоб НАТО задовольнило «гарантії безпеки» Росії про нерозширення Альянсу.
Про це свідчать результати опитування ARD-DeutschlandTrend, передає Tagesschau.
Наразі 71% німців вважають неправильним постачати зброю Україні на тлі російської загрози, погоджуючись із політикою уряду Німеччини щодо блокування озброєння. Підтримують постачання зброї нашій країні лише 20%.
Ідею введення нових економічних санкцій проти Росії підтримують 43% опитаних німців, натомість 44% проти них.
Крім того, 51% опитаних німців виступають за те, щоб НАТО задовольнило вимоги Росії щодо «гарантій безпеки» — зокрема, про нерозширення НАТО на схід.
Також 57% німців за те, щоб запустити «Північний потік-2». Соціологи зазначають, що запуск газопроводу має значно більшу підтримку на сході Німеччини, ніж на заході.
Про опитування
Його проводили з 31 січня по 2 лютого 2022 року методом випадкових телефонних та онлайн-опитувань. Опитали 1 339 виборців Німеччини. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3%.
Це опитування під назвою ARD-Deutschlandtrend проводив німецький інститут infratest dimap, який спеціалізується на політичних дослідженнях. Подібне опитування проводять щомісяця на замовлення німецької громадсько-правової медіакомпанії ARD та кількох газет.
Блокування зброї
У грудні 2021 року німецьке видання Bild писало, що Німеччина ще з травня 2021 року використовує внутрішні механізми НАТО, щоб заблокувати постачання Україні зброї Альянсу.
Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила в інтерв'ю Welt, що Німеччина поки не постачатиме Україні зброю. За її словами, країна дотримується своєї політики й не надсилає летальну зброю до зон конфлікту. Менше з тим, міністерка зазначила, що Німеччина підтримує Україну в інші способи — наприклад, планує передати польовий госпіталь.
Окрім того, Німеччина пообіцяла дати Україні п'ять тисяч військових захисних шоломів — українські посли просили хоча б 100 тисяч шоломів і бронежилетів. Щоправда, Німеччина досі не надала письмового підтвердження про надання цих шоломів, кажуть у Міноборони України.
Новий канцлер Німеччини Олаф Шольц теж казав, що його уряд не планує змінювати політику попередньої влади, за якої Україні не постачали оборонну зброю.
Натомість лідер найбільшої опозиційної партії Німеччини Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц заявив, що Німеччина має припинити блокувати постачання зброї для України і «через відповідальність перед історією», і для збереження політичного мирного порядку в Європі, «за який Росія теж несе відповідальність».
Про які «гарантії безпеки» йдеться?
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну — ці вимоги РФ називає «гарантіями безпеки». Згодом Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії.
Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
США та НАТО вже відповіли й не погодилися на такі вимоги, наголошуючи на політиці «відкритих дверей» Альянсу.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 130 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.