Російська вакцина на окуповані території Донбасу прибуде у січні 2021 року — про це заявили так звані ватажки «Л/ДНР»
Перша партія російської вакцини від коронавірусу «Спутник V» очікується в «ДНР» та «ЛНР» у січні 2021 року.
Про це 31 грудня заявили так звані глави республік «ДНР» Денис Пушилін та «ЛНР» Леонід Пасічник.
До слова, 14 грудня Пушилін в етері російського телеканалу заявляв, що вакцина може надійти на територію «ДНР» до кінця поточного року.
«Звичайно, ми багато в чому розраховуємо тільки на Росію, і питання протидії коронавірусної інфекції тут теж не стало винятком. Звичайно, ми на "Спутник V" розраховуємо, наш "МОЗ" опрацьовує ці питання з Міністерством охорони здоров'я РФ», — заявляв він.
Пушилін зазначав про потребу вакцинувати якомога більшу кількість громадян і казав про «вироблення колективного імунітету — близько 50-60% громадян». За його словами, в першу чергу будуть вакцинувати медичних працівників, викладачів та працівників соціальної сфери.
«Протягом всього року з Росії регулярно велися постачання необхідного нам медичного обладнання та медикаментів, що дозволило забезпечити контроль епідеміологічної ситуації», — йдеться у заяві Пасічника, наданій «РИА Новости». Там він також натякає, що нібито Україна не пропускала на територію «республіки» гуманітарні вантажі від міжнародних організацій.
Російська вакцина
«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак» — препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії. У серпні російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт щодо «Спутник V» і з’ясувало, що в 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічні ефекти.
У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених (детальніше читайте в нашому матеріалі). Проте самі розробники «Спутник V» критику відкидають: кажуть, що ефективність препарату перевищує 95%, а небажаних побічних ефектів у випробовуваних виявлено не було.
А ще під час вакцинації «Спутником» не можна пити алкоголь, і препарат може не подіяти, якщо у людини стрес.
Вже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Тобто дослідження ще не завершили, а людей уже вакцинують.
Ба більше, нещодавно творці вакцини відмовились вводити добровольцям плацебо у межах третього етапу досліджень. Це фактично означає провал дослідження.