Російських військових у Казахстан цілодобово перекидають понад 75 літаків

Понад 75 російських літаків цілодобово перекидають військових РФ у Казахстан для участі в «миротворчій» місії.

Про це повідомили в Міноборони РФ, передає «Интерфакс».

Нині Росія створила повітряне угруповання з понад 70 літаків Іл-76 та п'яти Ан-124, які цілодобово перекидають підрозділи російського контингенту до Казахстану.

Так, військові літаки Іл-76 виконають понад 20 рейсів для перекидання техніки, зокрема бронетранспортерів, та десантників із російського Іванового до Казахстану.

Раніше повідомлялося, що підрозділи Іванівської дивізії ПДВ увійдуть до складу «миротворчого контингенту» Організація договору про колективну безпекуОДКБ у Казахстані.

Зазначимо, що ще 6 січня російські військові прибули в цю країну, де спалахнули масові антиурядові протести, і почали «боротися з тероризмом» та «берегти суверенітет».

Саміт ОДКБ

У президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва повідомили, що він ініціював проведення найближчими днями саміту ОДКБ в онлайн-форматі. Зробив це глава держави за підсумками розмови з президентом РФ Володимиром Путіним.

«Касим-Жомарт Токаєв повідомив Володимиру Путіну, що ситуація в країні стабілізується. Водночас джерело терактів, як і раніше, існує. Тому, сказав він, боротьбу з тероризмом продовжать», — ідеться в повідомленні.

Введення іноземних військ у Казахстан

На тлі масових протестів у країні президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про «терористичну загрозу».

До ОДКБ, окрім Казахстану, входять Росія, Білорусь, Вірменія, Таджикистан та Киргизстан. Вони погодилися ввести свій контингент у країну.

Генеральний секретар ОДКБ Станіслав Зась заявив, що сили «миротворців» у Казахстані не мають займатися розгонами, але мають право застосовувати зброю в разі нападу «озброєних банд».

Він заявив, що «миротворчі сили» налічуватимуть приблизно 2,5 тисячі людей, але за потреби їх можуть посилити. Пробути в Казахстані вони планують «недовго»: кілька днів або тижнів. А втім, термін присутності «миротворців» залежатиме від ситуації та рішення місцевої влади.