Росія допоможе Венесуелі експортувати нафту в обхід санкцій
Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що Росія працює над механізмом обходу санкцій, які США наклали на найбільшу венесуельську нафтову компанію PDVSA.
Про це Новак повідомив під час економічного саміту у Красноярську, передає Reuters.
Зокрема, російський міністр заявив, що планує зустрітися зі своїм венесуельським колегою для того, аби обговорити можливості «збільшення обсягів експорту венесуельської нафти». Водночас міністр не уточнив, яким чином планує допомогти Венесуелі обійти американські санкції.
Водночас Reuters зазначає, що напередодні міністр нафти та заразом директор підсанкційної державної нафтової компанії Венесуели Мануель Куеведо заявляв, що країна може продати нафту Росії, а та перепродавати її як свою іншим країнам.
Нагадаємо:
- У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
- 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
- Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
- У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
- Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.