Росія хоче розв’язати питання вступу України в НАТО «просто зараз» — Путін
Росія хоче розв’язати питання, пов'язане зі вступом України в НАТО, «просто зараз» «під час переговорного процесу мирними засобами».
Про це заявив президент РФ Володимир Путін на пресконференції за підсумками переговорів із канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Москві 15 лютого.
Він каже, що обіцянка не приймати Україну в Альянс лише найближчим часом Кремль не влаштовує.
«Кажуть, як ви сказали, це не буде завтра (вступ України до НАТО — ред.). А коли? Післязавтра? А що це для нас змінює в історичній перспективі? Геть нічого», — вважає Путін.
Він також знову розповів, що НАТО раніше нібито обіцяло Москві більше ніколи не розширюватися на схід.
«Росія чує, що Україна не готова сьогодні до вступу до НАТО, ми знаємо цю тезу. І одразу кажуть, що її завтра не приймуть, а приймуть тоді, коли її підготують до цього. Але для нас це може бути вже пізно. Тому ми хочемо розв'язати це питання зараз, ось просто зараз, найближчим часом, під час переговорного процесу мирними засобами», — переконує президент РФ.
Він хоче, щоб ці «занепокоєння були почуті партнерами та сприйняті серйозно».
Вимоги та загроза Росії
Росія ще наприкінці 2021 року виступила з вимогою до НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати до свого складу Україну. США та Альянс відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових, а в Білорусі з 10 до 20 лютого відбуваються військові навчання з Росією.
Світові лідери вважають, що наразі ситуація найбільш загрозлива з початку ескалації. Наприкінці минулого тижня низка країн порадила своїм громадянам залишити територію України. Також стало відомо, що США евакуюють з України частину дипломатів і припиняють надавати консульські послуги.
Водночас українська влада запевнила, що армія готова дати відсіч, а партнери на нашому боці. В МЗС закликали зберігати спокій, консолідуватися та уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку.
Поки що Міноборони України не помічало формування біля наших кордонів наступальних угруповань РФ. А міністр оборони сказав, що не вірить у взяття Києва: мовляв, наступати на столицю можна лише з боку Білорусі, але там три чверті кордону — болота і складний рельєф, який буде важко пройти.