росія, ймовірно, змістила фокус із Бахмута на Авдіївку — розвідка Великої Британії

Розвідка Міністерства оборони Великої Британії вважає, що росія, ймовірно, змістила свій оперативний фокус із Бахмута на Авдіївку та сектор Кремінна — Сватове. Це свідчить про повернення росією до оборонного оперативного плану, оскільки спроби наступу не дали переконливих результатів.

Про це йдеться у звіті британської розвідки за 25 березня.

За даними розвідників, наступ росії на місто Бахмут Донецької області значною мірою зупинився. У Міноборони Британії припускають, що це насамперед є наслідком надзвичайного виснаження російських сил. Водночас додають, що Україна також зазнала великих втрат під час своєї оборони.

У британській розвідці вважають, що ситуація росії також погіршилася через напруженість між міністерством оборони рф та ПВК «Вагнер», обидва з яких надають війська для боїв за Донбас.

Британські розвідники вказують, що росія, ймовірно, змістила оперативний фокус на Авдіївку, що на південь від Бахмута, та на сектор Кремінна — Сватове на півночі, де рф, ймовірно, лише прагне стабілізувати свою лінію фронту.

«Це говорить про загальне повернення до більш оборонного оперативного плану після непереконливих результатів спроб росії провести загальний наступ із січня 2023 року», — резюмувала британська розвідка.

Бої за Бахмут

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповідав, що в районі Бахмута головною штурмовою силою окупантів залишається ПВК «Вагнер». За його словами, «вагнерівці» 8 місяців були «гарматним м’ясом», однак їх посилюють підрозділами повітряно-десантних і механізованих військ армії рф.

Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що актуальність утримання Бахмута лише зростає, адже оборона міста дозволяє підготувати резерви. Він додав, що в разі захоплення Бахмута в росіян «будуть розв'язані руки» і вони зможуть розпочати «широкомасштабний наступ із застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці».

14 березня на засіданні Ставки верховного головнокомандувача вище військово-політичне керівництво України спільно виступило за подальше утримання Бахмута.

Британська розвідка 22 березня заявила, що тиск російських військ на Бахмут, схоже, слабшає. Проте бої навколо центру міста тривають, а українські війська залишаються під загрозою через оточення з півночі та півдня.