російський штурм Бахмута, схоже, слабшає. Але загроза для українських сил усе ще існує — британська розвідка
Тиск російських військ на Бахмут, схоже, слабшає. Проте бої навколо центру міста тривають, а українські війська залишаються під загрозою через оточення з півночі та півдня.
Про це повідомляє розвідка Міністерства оборони Великої Британії.
За даними британської розвідки, за останні декілька днів українські війська розпочали контрнаступ на захід від Бахмута Донецької області. Ця операція, ймовірно, послабить тиск на трасу Н-32, яка перебуває під загрозою.
Міноборони Великої Британії повідомляє, що, схоже, російський наступ на місто втрачає свій обмежений імпульс. Це відбувається частково через те, що деякі підрозділи міністерства оборони рф передислокували до інших секторів.
Американський Інститут вивчення війни 15 березня повідомив, що тиск наступальних операцій значно знизився вздовж усієї лінії фронту. Крім того, аналітики зазначають, що російські військові стали проводити локалізовані атаки на невеликі населені пункти, адже їх відносно легше захопити.
Тож в ISW пояснюють, що втрата живої сили, артилерії та техніки в боях за Бахмут може значно перешкодити здатності «вагнерівців» завершити оточення міста. Тому російським військам доведеться залучити велику кількість резервів, щоб запобігти послабленню тиску на Бахмут.
Яка ситуація в Бахмуті?
Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповідав, що в районі Бахмута головною штурмовою силою окупантів залишається ПВК «Вагнер». За його словами, «вагнерівці» 8 місяців були «гарматним м’ясом», однак їх посилюють підрозділами повітряно-десантних і механізованих військ армії рф.
Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що актуальність утримання Бахмута лише зростає, адже оборона міста дозволяє підготувати резерви. Він додав, що в разі захоплення Бахмута в росіян «будуть розв'язані руки» і вони зможуть розпочати «широкомасштабний наступ із застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці».
14 березня на засіданні Ставки верховного головнокомандувача вище військово-політичне керівництво України спільно виступило за подальше утримання Бахмута.
Авторка: Дар'я Ришкович
- Поділитися: