Розкриттю нападів на активістів частково заважає ненависть до влади, яку сіє громадськість — генпрокурор

Водночас генпрокурор заявив, що влада апріорі винна у нападах на активістів.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що частина громадських активістів в Україні створює атмосферу «тотальної ненависті» до влади. Це, на його думку, впливає на неефективність розслідування нападів на активістів.

Про це Луценко заявив на брифінгу в Києві.

«Розкриття злочину — це не заводський конвеєр, де обов’язково знаходять і виконавців і замовників. На жаль, провина лежить не тільки на неякісній роботі правоохоронних органів, але і на атмосфері тотальної ненависті до влади, яку сіють частина громадських активістів», — сказав генпрокурор.

Він додав, що акцію під Адміністрацією президента під назвою «Ніч на Банковій», яку планують провести з солідарності з постраждалими активістами, розглядає саме як «елемент продовження саме такої політики» (ймовірно, атмосфери ненависті до влади – ред.).

Водночас генпрокурор заявив, що влада апріорі винна у нападах на активістів.

«Треба всім сторонам зупинитися і почати співпрацювати», — заявив Луценко.

Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті.

Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов'язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика.

У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

Станом на ранок 23 вересня Олег Михайлик прийшов у лікарні до свідомості. У лікарні йому надали охорону.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика.

Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика.

Управління Нацполіції Одеської області відкинуло звинувачення громадськості в тому, що правоохоронці зволікають з розслідуванням нападу на активіста Олега Михайлика.

Слідство розглядає 5 версій нападу.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного  відділення.

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.