Санкції США проти «Північного потоку-2» запровадять найближчим часом — Міненерго США
США готуються запровадити санкції проти компаній, що будують російський морський газопровід «Північний потік—2». Відповідний законопроект має невдовзі ухвалити американський сенат та підписати президент США Дональд Трамп.
Про це повідомив міністр енергетики США Рік Перрі під час свого перебування у Києві на інавгурації президента Володимира Зеленського, передає FT.
«Сенат США проголосує закон, палата представників його затвердить і він піде до президента, який цей закон підпише, що запровадить санкції на «Північний потік-2», — повідомив Перрі.
Він також додав, що США підтримають Україну у її прагненні зберегти транзит газу та укласти нову угоду про транзит, що діятиме з 1 січня 2020 року.
«В Україні величезні природні ресурси знаходяться під землею і це важливий ресурс вашого народу. Потрібно протидіяти тим, хто може використовувати енергетику як зброю. Тому США виступає проти будівництва російського газопроводу Nord Stream 2», — додав Перрі.
27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Росія подала заявку на прокладання трубопроводу альтернативним маршрутом. Слухання щодо цієї заявки почалися 15 травня.
Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.
Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».
Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.
Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.