Сенат США погодився виділити рекордні $2 трлн на протидію «коронавірусній кризі»

Сенат США погодив закон про виділення 2 трильйонів доларів фінансової допомоги економіці у зв’язку з економічною кризою, яку викликала пандемія коронавірусу. Остаточне затвердження закону очікують до кінця тижня.

За відповідне рішення проголосувало 96 сенаторів, повідомляє CNN. Розмір пакету економічних стимулів став найбільшим за всю історію США. Він має пожвавити економічну активність та зменшити економічні збитки, які карантин та паніка, пов'язана з коронавірусом, завдали бізнесу.

Близько 500 мільярдів доларів планують витратити на позики компаніям, які зазнали труднощів, пов'язаних з коронавірусом. Ще 350 мільярдів доларів — на кредити виключно малому та середньому бізнесу.

Також кожному американцю планують видати до 1200 доларів — на це витратять близько 250 мільярдів доларів. Ще 250 мільярдів доларів витратять на допомоги безробітним.

Президент США Дональд Трамп вже заявив, що підпише закон, а отже слід очікувати на його остаточне затвердження найближчим часом.

Через пандемію коронавірусу на світових фінансових ринках триває паніка та криза.

16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.

Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували 12 березня, а перед цим — 9 березня.

Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).

12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.

19 березня ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму.