Слідчий експеримент МВС доводить непричетність нацгвардійця Марківа до вбивства — Аваков
Міністерство внутрішніх справ декілька тижнів тому провело слідчий експеримент у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого засудили за вбивство італійського фотографа на Донбасі. Він доводить непричетність Марківа до вбивства.
Про це під час доповіді у Верховній Раді заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
«Ми поновили торік розслідування щодо обставин вбивства Роккеллі. У цьому році декілька тижнів тому був слідчий експеримент, який 100% доводить, що Марків не міг фізично чи на відстані бути причетним до цього вбивства», — розповів міністр.
Аваков зазначив, що Україна очікує завершення карантину в Італії, адже після нього оголосять засідання Апеляційного суду.
«Ми впевнені, що у нас хороші позиції (у суді — ред.)... Ми вважаємо, що Марків буде вільний. Я дуже хочу, щоб це сталося найближчими місяцями», — додав Аваков.
Нагадаємо, про проведення слідчого експерименту в МВС заявили 25 травня. Тоді до Слов’янська прибула група експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Київського політехнічного інституту.
Фахівці проводили акустичні, балістичні та топографічні дослідження в ту саму пору року і на тих самих локаціях, де розгорталися трагічні події. Роккеллі убили 24 травня 2014 року.
Нагадаємо, 12 липня суд Італії засудив до 24 років ув'язнення нацгвардійця Віталія Марківа, звинуваченого у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. При цьому італійський прокурор вимагав засудити Марківа до 17 років ув’язнення. Цей вирок будуть оскаржувати.
В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну.
Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення нацгвардійця Віталія Марківа. 20 листопада Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківу.
- Віталій Марків, який має громадянство України та Італії, перебуває за ґратами з 30 червня 2017 року, коли його затримали в аеропорту Болоньї.
- Його звинуватили у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського фотографа Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова. Вони загинули внаслідок мінометного обстрілу 24 травня 2014 року біля підніжжя гори Карачун під Слов’янськом, на контрольованій тоді бойовиками території.
- Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством. За їхньою версією, перебуваючи на горі Карачун, Марків передав інформацію про перебування журналістів українській армії.
- Захист відкидав ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.
- Італійська сторона відмовилася від проведення слідчих дій на місці події, а також проігнорувала пропозиції України щодо створення спільної слідчої групи, які лунали після арешту Марківа.
- Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Мироновим та Роккеллі біля пагорба Карачун під Слов’янськом і якому єдиному вдалося вижити.