Справа «офшорів Порошенка»: ДБР звернулось за підтримкою Віргінських островів, Кіпру та Панами

Державне бюро розслідувань звернулось до Офісу генерального прокурора за міжнародною допомогою у розслідуванні справи про офшори п'ятого президента Петра Порошенка. Слідчі просять заручитися підтримкою Віргінських островів, Кіпру та Панами.

Про це повідомили на сайті ДБР.

Правоохоронці здійснюють досудове розслідування у справі відкриття Петром Порошенком у 2014 році компанії в юрисдикції Британських Віргінських Островів.

У заяві слідчих йдеться, що для отримання необхідної інформації необхідні міжнародні запити до компетентних органів Британських Віргінських островів, Республіки Панама та Республіки Кіпр.

У діях колишнього президента ДБР вбачає ознаки кримінальних правопорушень, передбачених статтями ст. 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) та ст. 209 КК України (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).

А що кажуть у Порошенка?

Адвокат п'ятого президента Петра Порошенка Ігор Головань заявив, що дії ДБР пов'язані з нарадою президента України Володимира Зеленського із силовиками, де той нібито «в ультимативній формі вимагав підозр Порошенку». Серед причин він також назвав перевагу «Європейської солідарності» над «Слугою народу» за результатами місцевих виборів в Україні.

Саме звернення слідчих Головань назвав «пустопорожнім запитом у черговому юридично нікчемному провадженні». Він відкинув звинувачення, які ДБР згадало у своїй заяві та заявив, що всю необхідну інформацію про справу за лічені секунди може видати Google: «Нічого нового ДБР знайти вже не може».

Скільки справ проти Порошенка?

Їх багацько. У вересні адвокати Порошенка заявили, що проти нього відкрито 58 кримінальних справ, хоча ще у лютому їх було 24. Адвокат Ігор Головань зазначав, що деякі кримінальні справи були закриті через відсутність складу злочину. Однак пізніше Печерський райсуд Києва відновив розслідування.

Попри те, що Петро Порошенко фігурує в десятках проваджень, до суду дійшла лише одна з них. Вона стосується призначення колишнього заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

У листопаді 2019 року журналісти Bihus.Info встановили, що між Порошенком та колишнім заступником керівника Служби зовнішньої розвідки Сергієм Семочком могла бути домовленість про незаконне звільнення розвідника, яке він тепер оскаржує у суді.

Серед інших гучних справ, у яких фігурує Порошенко, — схиляння голови Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка до перевищення влади; нібито незаконне переміщення через кордон 43 картин з приватної колекції родини Порошенків; справа про державну зраду та зловживання владою, яку ініціювала генпрокурорка Ірина Венедіктова через «плівки Деркача».