Позафракційний народний депутат Андрій Деркач оприлюднив начебто записи телефонної розмови п’ятого президента України Петра Порошенка з президентом Росії Володимиром Путіним.

За даними Деркача, ця розмова начебто відбулася 30 квітня 2015 року.

На записах чути, що люди з голосами, схожими на голоси Порошенка та Путіна, обговорюють Мінський процес, жартують та вітають з прийдешнім Міжнародним днем праці. На записі люди, зокрема, обговорювали економічні проблеми Донбасу і рейтинги.

Людина з голосом, схожим на Порошенка, запросила до Києва російського представника для підготовки порядку денного переговорів Мінського процесу разом з іншими представниками переговорів: Леонідом Кучмою, Русланом Демченком (радник Порошенко) та Хайді Грау (швейцарський дипломат). Цей же голос сказав, що «проєкт миротворців у наших західних партнерів великого ентузіазму не викликає».

Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що не знає, що це за публікація розмов, передає ТАСС. Також він наголосив, що розмови очільників держави «відбуваються у закритому режимі».

«Тому я не знаю, як там могли зробити запис. Але я не знаю про, що ви говорите, ми незнайомі з цією публікацією», — додав Пєсков.

Прессекретар Порошенка Андрій Жигулін заявив у коментарі hromadske, що оприлюднений запис — фейк.

«Протягом шести років фейки є одним із постійних інструментів російської гібридної війни проти України, рівно як і проти особисто Порошенка. Від «розіп’ятого хлопчика у Слов’янську» до «вбивства Петром Порошенком рідного брата». «Розмова» з Путіним, оприлюднена випускником Вищої школи КДБ, — із цієї ж серії. Це такий же грубо змонтований, ретельно скомпільований фальсифікат, як і нібито бесіди з Байденом», — сказав Жигулін.

Він вважає оприлюднення Деркачем записів «помстою Кремля за те, що Порошенко як президент та верховний головнокомандувач не дозволив Путіну реалізувати в Україні жодної стратегічної цілі Кремля».

Нагадаємо, що Андрій Деркач не вперше публікує начебто розмови Порошенка з іншими політиками. У травні Деркач оприлюднив начебто записи телефонних розмов п’ятого президента України Петра Порошенка з колишнім віцепрезидентом США, а нині претендентом на президентську посаду від Демократичної партії Джозефом Байденом.

Він стверджує, що записи він отримав від неназваних «журналістів-розслідувачів», які розповіли, що Порошенко сам записував свої розмови з Байденом.

Деркач передав ці записи в Офіс генпрокурора як начебто доказ «зовнішнього управління» Україною.

У Байдена ці записи назвали «діркою від бублика» від Росії, а в Порошенка — «спецоперацією п’ятої колони Кремля».

Через ці плівки Офіс генпрокурора порушив проти Порошенка справу про держзраду.

Поділитись: