Захисник п’ятого президента України Петра Порошенка Ігор Головань подав до суду на очільницю Офісу генерального прокурора Ірину Венедіктову у справі про начебто незаконне ввезення Порошенком художніх картин в Україну.

Про це повідомив адвокат Порошенка Ігор Головань.

Зокрема, захист п’ятого президента подав до суду скаргу на бездіяльність генеральної прокурорки щодо заяв про кримінальні правопорушення, вчинені слідчими й оперативниками Держбюро розслідувань під час обшуків музею імені Івана Гончара.

«П’ять заяв про кримінальні правопорушення … Офіс генерального прокурора отримав 3 червня, встановлені законом 24 години давно минули», — зазначив Головань.

Він також додав, що до суду спрямована заява про відвід слідчих ДБР, які здійснили незаконний обшук, а тепер намагаються блокувати виставку колекції картин, що належить подружжю Порошенків.

Нагадаємо:

  • 26 травня Порошенко мав прийти на допит до ДБР у справі про картини. Йдеться про обставини переміщення через кордон України з приховуванням від митного контролю колекції із 43 картин всесвітньо відомих художників. Однак саме тоді Порошенко, глузуючи з ДБР, відкрив виставку цих же картин у Музеї Гончара, а на допит не прийшов.
  • Тоді його адвокат Ігор Головань пояснив неявку Порошенка тим, що, за законом, виклик до слідчого не може відбуватися у форматі відеозвернення.
  • 26 травня представники Держбюро розслідувань приїхали в музей Івана Гончара, щоб вручити повістку на допит Петру Порошенку та провести «слідчі дії». У ДБР заявляли, що адміністрація музею та інші особи перешкоджали слідчим діям. У той день повістку Петру Порошенку вручили через його дружину Марину Порошенко.
  • 28 травня у Музеї Гончара заявили, що ДБР арештувало приватну колекцію картин Порошенка.
  • 4 червня Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про примусовий привід Петра Порошенка для допиту як свідка. Ігор Головань, адвокат Порошенка, вважає рішення суду незаконним, оскільки судове засідання відбулося без його клієнта.
Поділитись: