Справа Шеремета: суд продовжив тримання під вартою підозрюваній Кузьменко

Печерський суд Києва до 3 квітня залишив під вартою Юлію Кузьменко — підозрювану у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.
Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.
Адвокати Кузьменко заявили, що подаватимуть апеляцію.
Прокурор у справі Сергій Зузак просив суд продовжити арешт на два місяці. Він наголошував на тому, що ще потрібно провести слідчі дії, щонайменше 10 експертиз, допитів тощо. Також прокурор наголосив на ризиках втечі Кузьменко, знищення речових доказів, тиску на свідків, ймовірних інших фігурантів злочину та експертів, перешкоджання слідству та переховування.
Слідство встановило, що телефон, яким нібито користувалася Юлія Кузьменко та який вилучили під час обшуків у неї вдома, фіксувався біля станції метро Льва Толстого в ніч з 19 на 20 липня 2016 року. Втім сам телефон був вимкнений. Також була відсутня активність у Facebook з 20:00 19 липня до 9:00 20 липня 2016.
Кузьменко говорила, що це телефон її сина і вона не пригадує пароль, тому наразі триває експертиза телефону. За інформацією слідства, співмешканець Юлії Кузьменко Петро Киян 18 липня 2016 зустрічався з іншим підозрюваним у справі — Андрієм Антоненком. Вони спілкувалися до першої ночі.
Адвокати виступили проти доказів прокуратури та назвали підозру необґрунтованою. Адвокат Тарас Безпалий просив звільнити Кузьменко з-під варти. Він наголосив на тому, що ризики недоведені, а підзахисна тікати не збирається. Також додав, що знайомство Кузьменко та її чоловіка з Антоненком не є доказом вчинення злочину, а заява прокурора про нібито публікування підозрюваною зображення Гітлера є неправдою.
Сама Юлія Кузьменко зазначила, що не збирається їхати з країни. Вона розповіла, що утримує неповнолітнього сина, а також бабусю. Підозрювана запевнила, що не вбивала Павла Шеремета та ніколи його не знала. Також Кузьменко підтвердила, що познайомилась з Андрієм Антоненком у 2016 році через нібито ДТП, втім зазначила, що не має відношення до вбивства журналіста.
За даними слідства, 20 липня 2016-го Андрій Антоненко та Юлія Кузьменко, взявши із собою заздалегідь підготовлений вибуховий пристрій, приблизно о 2 годині 34 хвилини прибули на вулицю Івана Франка. Виявивши там автомобіль Subaru, Кузьменко підійшла до нього та прикріпила вибуховий пристрій до днища з боку водія. Після цього Кузьменко та Антоненко залишили місце злочину.
У цей же день Кузьменко, за даними слідства, взяла рюкзак зі спортивним костюмом й приблизно о 7 годині прибула на вулицю Івана Франка та на території занедбаного будинку переодягнулася у спортивний одяг.
Приблизно о 7:21 вона підійшла до будинку, в якому проживав Шеремет, і спостерігала за автомобілем Subaru. Приблизно о 7:42 Кузьменко, побачивши, що Шеремет вийшов з будинку та сів в авто, повернулася до занедбаного будинку, де спостерігала за рухом автівки.
У цей час Шеремет почав їхати до перехрестя Богдана Хмельницького. Переконавшись, що автомобіль від'їхав на безпечну відстань від неї, Кузьменко, за версією слідства, дистанційно вчинила вибух автомобіля. Після вибуху Кузьменко переодягнулася у попередній одяг та покинула місце злочину.
Нагадаємо:
- 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
- Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
- Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
- За підсумками розгляду апеляційних скарг Кузьменко й Антоненка залишили під вартою, а Дугарь пом'якшили запобіжний захід на нічний домашній арешт.
- Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.