Підозрювана у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Яна Дугарь на засіданні суду
Фото:

hromadske/Вікторія Рощина

Печерський суд Києва змінив підозрюваній у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь запобіжний захід на нічний домашній арешт. На неї також мають одягнути електронний браслет.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske із зали суду.

Під домашнім арештом підозрювана перебуватиме у військовій частині у Гвардійську з 20:00 до 07:00.

Адвокати Яни Дугарь просили суд змінити запобіжний захід з цілодобового арешту на особисте зобов’язання. Також вони зазначили, що експертиза ходи чітко не встановила, що на відео була саме їхня підзахисна. Адвокати наголошують на тому, що слідкувати за авто Яна нібито не могла, а з підозрюваним Андрієм Антоненком, який, за версією слідства, організував злочин, вона досі не знайома.

В минулих засіданнях суд допитав п'ять свідків, які зазначили, що у липні 2016 року Яна Дугарь перебувала у госпіталі №66 у Покровську.

Водночас прокурор у справі Сергій Зузак наголосив на тому, що слідство допитало інших свідків і має певні сумніви у правдивості показів попередніх свідків, які виступали у суді.

«Ці свідки, на відмінну від тих, які були допитані у суді, або взагалі не можуть пригадати Дугарь, або кажуть, що не знають чи була вона у госпіталі. Ніхто не дав категоричні покази про те, що вона там була», — зазначив Сергій Зузак.

Також прокурор наголосив, що висновки експертизи відео чітко зазначають, що на ньому саме Яна Дугарь.

Водночас, слідством встановлені зв’язки підозрюваної з Владиславом Грищенком — підозрюваним у замаху на життя бізнесмена з Івано-Франківщини і чий голос фігурував у телефонних розмовах, які оприлюднило МВС у справі вбивства Павла Шеремета. Прокурор зазначив, що, за даними слідства, Яна здійснювала розвідку. Також слідство не виключає, що між Яною та іншими фігурантами могли бути інші особи-посередники, які на даний час не встановлені.

Прокурор також зазначив, що Яна Дугарь одружена з вересня 2015 з громадянином Іраку. Тож це є ризиком того, що вона може виїхати з країни. Адвокати заперечили та зазначили, що Яна здала закордонний паспорт. Також прокурори наголошували на ризиках тиску на свідків та приховуванні доказів.

Нагадаємо, що адвокати Яни Дугарь, яку підозрюють у вбивстві Павла Шеремета, а саме у стеженні за ним та фотографуванні камер спостереження 15 та 18 липня у Києві, подали клопотання до Печерського суду Києва з прохання змінити запобіжний захід з домашнього арешту на поруки.

Раніше — 13 грудня 2019 року суд відправив під домашній арешт Яну Дугарь за місцем прописки — Покровськ Дніпропетровської області. Апеляційний суд залишив Дугарь під домашнім арештом, але змінив адресу проживання на Київ. 

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile