Справа Шеремета: суд відхилив скаргу захисту Яни Дугарь

Апеляційний суд залишив в силі запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту підозрюваній у вбивстві журналіста Павла Шеремета Яні Дугарь.
Про це hromadske повідомив прокурор у справі Сергій Зузак та адвокат підозрюваної Віталій Коломієць.
Адвокати Яни Дугарь клопотали про зміну нічного домашнього арешту на особисту поруку народних депутатів: «Ми хотіли особисту поруку народних депутатів. Оскільки до клопотання прокурор нічого нового не додавав, крім протоколу допиту трьох бійців, які навпаки підтвердили алібі Яни», — сказав у коментарі hromadske адвокат Віталій Коломієць.
Натомість прокурор Сергій Зузак зазначив, що серед трьох допитаних бійців ніхто чітко не вказав, що бачив Яну Дугарь у госпіталі саме 15-го та 18-го липня.
Яна Дугарь підтримала своїх захисників. Колегія суду залишила без змін ухвалу суду першої інстанції — нічний домашній арешт до 31 травня.
Раніше Офіс генерального прокурора продовжив строки досудового слідства у справі Шеремета до червня 2020 року.
За версією слідства, 16 та 18 липня 2016 року Дугарь «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину.
Слідство наголошує, що Яна тісно спілкувалася з ексвійськовими Інною та Владиславом Грищенками. Їх підозрюють у замаху на вбивство бізнесмена з Івано-Франківщини. Після того, як подружжя затримали у листопаді 2019-го, Дугарь була у них вдома — слідкувала за квартирою.
Подружжя Грищенків фігурує у справі Шеремета як особи, які володіють інформацією. За даними слідства, авто Шеремета підірвали вибухівкою з гексогеном на основі міни МОН-50. Міною на основі гексогену намагалися підірвати й бізнесмена з Івано-Франківщини.
Слідство встановило, що протягом вересня-грудня 2019 року Яна Дугарь 22 рази самовільно залишала військову частину 1126, а 28 листопада перебувала у Львові. Втім на офіційний запит у військовій частині повідомили, що Дугарь була на місці. Слідство не виключає, що вона могла робити це й у 2016-му.
Нагадаємо:
- 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
- Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко. Також у справі фігурує подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
- Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
- Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь.
Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.