Справу про авіакатастрофу Ан-26 направили до суду. Шістьом підозрюваним загрожує до 15 років в'язниці

Справу про авіакатастрофу Ан—26 у Харкові скерували до суду. Шістьох колишніх військових посадовців підозрюють у порушенні правил підготовки та проведення польотів, а також у недбалому ставленні до військової служби.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

У справі шість підозрюваних:

  • командувач повітряних сил Збройних сил України Сергій Дроздов;
  • колишній командир військової частини А-4104 В'ячеслав Глазунов;
  • керівник польотів Олександр Жук;
  • заступник командира військової частини А-4104 Віктор Вовк;
  • заступник командира військової частини з льотної підготовки Роман Куценко;
  • депутат обласної ради, який на час катастрофи виконував обов’язки начальника Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Олександр Турінський.

Їх судитимуть за Порушення правил польотів або підготовки до них, карається позбавленням волі до 15 роківст. 416та Недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо це заподіяло істотну шкоду, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану — позбавлення волі до 7 роківч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України. Їм загрожує позбавлення волі до 15 років.

За даними слідства, ці колишні військові посадовці не забезпечили безпеку на довірених їм напрямках, а також порушили правила підготовки та проведення польотів.

В Офісі генпрокурора кажуть, що таке недбале ставлення до військової служби призвело до катастрофи літака Ан-26 у вересні 2020 року поблизу міста Чугуїв Харківської області — тоді загинули 26 військовослужбовців.

Що відомо про катастрофу?

Авіакатастрофа Ан-26 на Харківщині сталася надвечір 25 вересня 2020 року. З 27 людей на борту (20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил і семеро офіцерів, ще одного курсанта не допустили до польоту) одразу після аварії вижили двоє.

Один із них (курсант зі Львова) помер у Харківській лікарні невідкладної медичної допомоги, інший (із Харківської області) лікувався у Харківському військовому шпиталі, він отримав незначні травми.

Як просувалася справа?

Офіс генпрокурора наступного дня після катастрофи, 26 вересня 2020 року, порушив справу за статтею 416 Кримінального кодексу. Слідство у цій справі проводило Державне бюро розслідувань.

У травні 2021 року ДБР оголосило про завершення розслідування. В органі сказали, що «найбільш основною причиною трагедії» є незаконне надання керівником польотів на аеродромі «Чугуїв» дозволів на польоти Ан-26 у конвеєрний спосіб — тобто літак злітав після заходження на посадку без остаточної посадки. Слідчі також заявили, що, на їхню думку, вина шістьох підозрюваних у справі доведена.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у вересні 2021 року заявила, що справа вже за пів кроку до суду, але захист екскомандувача Повітряних сил затягує процес. Адвокат Дроздова відповів, що затримка пов'язана з діями одного зі слідчих Держбюро розслідувань.