Справу щодо глави КСУ Тупицького передали до суду. Його підозрюють у підкупі свідка

До Подільського районного суду Києва скерували обвинувальний акт щодо голови Конституційного суду України Олександра Тупицького. Його підозрюють у підкупі свідка.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, Тупицький вдався до підкупу в жовтні 2018 року — він це робив з корисливих мотивів та в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова, якого зараз розшукують правоохоронці.

Слідчі вважають, що Тупицький підкупив свідка, щоб той відмовився від давання показань або надав неправдиві показання у провадженні, пов’язаному з незаконною приватизацією «Зуївського енергомеханічного заводу».

Також слідство з'ясувало, що впродовж 2018-2019 років у цьому ж провадженні Тупицький неодноразово надавав неправдиві показання слідчому Генеральної прокуратури.

18 травня у Держбюро розслідувань повідомили, що завершили досудове розслідування у цій справі. Підозру Тупицькому оголосили у січні.

Що передувало?

Про ймовірну участь Тупицького у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу» донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером стало відомо у грудні 2021 року.

Тоді журналісти програми «Схеми» опублікували «плівки Тупицького» — їм вдалось отримати копію записів розмови між Тупицьким і Дрегером.

Після цього Тупицького викликали до Офісу генпрокурора. Він не прийшов, тому про підозру повідомили поштою. У грудні 2020-го президент Володимир Зеленський видав указ про відсторонення Тупицького від посади голови Конституційного Суду на два місяці, який глава держави потім продовжив ще на місяць.

Тупицький ㅡ голова КСУ?

Наприкінці березня Володимир Зеленський скасував указ президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Тупицького та Касмініна. У документі вказано, що зробили це «з метою гарантування дотримання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки».

За законом повноважень звільняти суддів КСУ президент не має, це можуть зробити лише самі судді цього суду. Сам Тупицький та Касмінін оскаржують указ Зеленського у Верховному Суді, а група народних депутатів від «Європейської Солідарності» та «Батьківщини» звернулася до КСУ з вимогою визнати такі дії президента незаконними.