США дозволили Коломойському продати нерухомість у Техасі, щоб виплатити борги

Федеральна окружна суддя США Марсія Кук 22 вересня дозволила компанії українського олігарха Ігоря Коломойського продати будівлю в Техасі, щоб виплатити борги. Влада хотіла конфіскувати цю нерухомість у справі про відмивання грошей.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Суддя задовольнила клопотання Міністерства юстиції й дозволила компанії Коломойського продати будівлю в Далласі.

Згідно з судовими документами, північнотехаська компанія з нерухомості Centurion American погодилася викупити будівлю за 23,3 мільйона доларів. Очікується, що продаж буде завершений 27 вересня.

Станом на 16 вересня з цією будівлею було пов’язано понад 425 тисяч доларів боргу податку на нерухомість, пені та виплат на користь місцевої громади.

Після виплати боргів решту прибутку від продажу спрямують на депозитний рахунок, яким керуватиме американський уряд до вироку у справі щодо Коломойського.

«Суд вважає, що проміжний продаж майна необхідний і доречний для збереження вартості майна до завершення провадження у справі про накладення арешту», — йдеться у рішенні Кук.

Зазначається, що будівлю зараз не використовують, тож продаж зменшить ризики від коливань ринку, а також витрати на утримання майна в належному стані.

У чому звинувачують Коломойського?

Міністерство юстиції США торік звинуватило українського олігарха у крадіжці мільярдів доларів з «ПриватБанку», які він потім «відмив» у США. Відомство вимагає конфіскувати незаконно придбану нерухомість олігарха в країні, зокрема й нерухомість у Техасі. А ще об'єкти у штатах Кентуккі та Огайо.

У відповідь на ці звинувачення американська компанія Optima Ventures та її дочірня компанія, які контролюють Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, вирішили подати інвестиційний позов проти США.

А згодом, у березні 2021 року, США наклали санкції на Коломойського через «причетність до значної корупції». У Держдепі заявили, що Коломойський, перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з 2014 по 2015 рік, брав участь у корупційних діяннях. Зокрема йдеться про використання Коломойським свого політичного впливу та офіційної влади для особистої вигоди.

Що сталося з «ПриватБанком»?

У грудні 2016 року «ПриватБанк» націоналізували рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери «ПриватБанку» вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які видавав банк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу колишніх акціонерів і груп пов’язаних із ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла приблизно 10 років.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку». Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Зі свого боку, уже націоналізований «ПриватБанк» прагне відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти. Відповідна справа у Високому суді Англії та Уельсу буде розглядатися в березні 2022 року.