США виділять $850 млрд на протидію кризі, яку викликав коронавірус
Міністерство фінансів США презентувало законопроєкт про виділення 850 мільярдів доларів фінансової та податкової підтримки економіці через кризу, спричинену пандемією коронавірусу.
Відповідну пропозицію презентував міністр фінансів США Стівен Мнучин, передає Bloomberg.
Фінансова допомога включатиме як надання коштів бізнесу у вигляді грантів та дешевих кредитів (так можуть підтримати авіаперевізників, які втрачають клієнтів), так і податкові стимули. Зокрема, у США можуть знизити податки із заробітних плат на загальну суму близько 500 мільярдів доларів.
Кредитів малому бізнесу під пільгові умови у США готові видати на суму близько 250 мільярдів доларів, повідомляють джерела Bloomberg.
Наразі законопроєкт ще мають погодити у сенаті, тому він ще не набрав законної сили.
16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.
Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували в четвер, 12 березня, а перед цим — у понеділок, 9 березня.
Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).
12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.
На падіння ринку акцій вплинуло оголошення Всесвітньою організацією охорони здоров'я епідемії коронавірусу пандемією. Крім цього, президент США Дональд Трамп оголосив про заборону авіасполучення між США та 26-ма країнами Європи. Це рішення також обвалило ціни на нафту.