Суд наклав новий арешт на активи Коломойського, в тому числі земельні ділянки «Буковелю»

Печерський суд Києва наклав арешт на активи групи компаній «Приват», що належить українському олігарху Ігорю Коломойському. Зокрема, під арешт потрапили 11 земельних ділянок «Буковелю».

Про це повідомляє Finbalance.

Зазначається, що арешт наклали у справі про видачу ПриватБанку напередодні націоналізації 19 мільярдів гривень кредиту рефінансування, заставою за яким було майно групи «Приват». Серед іншого арешт наклали на 11 земельних ділянок компанії «Скорзонера» (засновник гірськолижного курорту «Буковель»), 8 земельних ділянок компанії «Гаджибей», приміщення компанії «Приватофіс» та майно «Нікопольського заводу феросплавів».

Так, суд заборонив відчужувати майно та проводити з ним будь-які інші дії нотаріусам та державним реєстраторам.

У лютому 2019 року Печерський суд арештував майно компаній Коломойського у тій же справі.

За даними Єдиного реєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських об'єднань, бенефіціарами ТОВ «Скорзонера» є екс-власники ПриватБанку — Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. А за даними системи YouControl, ТОВ «Скорзонера» є засновником туристичного комплексу «Буковель».

Зазначимо, що 21 лютого 2018 року Господарський суд Києва задовольнив позов ТОВ «Скорзонера» до Нацбанку і розірвав шість іпотечних договорів, укладених між НБУ і ТОВ «Скорзонера» в якості застави за зобов'язаннями ПриватБанку перед регулятором по кредитах рефінансування.

12 лютого 2019 року стало відомо, що колишні власники ПриватБанку незаконно вивели з-під застави у Нацбанку зерновий термінал на Одещині.

5 лютого стало відомо, що компанія колишніх власників ПриватБанку відсудила у нього майже 25 мільйонів гривень.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.