Коломойський очікує отримати компенсацію за ПриватБанк «у тому чи іншому вигляді» після виборів
Колишній власник націоналізованого ПриватБанку, український олігарх Ігор Коломойський, заявив, що очікує «отримати компенсацію за ПриватБанк у тому чи іншому вигляді» у разі програшу на президентських виборах Петра Порошенка.
«Для нас дуже важливі декілька аспектів цієї історії. Перший — це очистити своє ім'я, другий — покарати винних, а третій — отримати компенсацію у тому чи іншому вигляді», — повідомив Коломойський в інтерв’ю BBC.
Водночас він заявив, що не вважає президентські вибори «помстою за ПриватБанк», а у разі перемоги на президентських виборах шоумена Володимира Зеленського олігарх не телефонуватиме йому з вимогою компенсувати збитки за втрату контролю над найбільшим українським банком.
«Зеленський, як і Порошенко, формально жодного стосунку до націоналізації "ПриватБанку" не мав, не має і не буде мати, тому що це не питання президента, це питання уряду і НБУ», — повідомив Коломойський.
Нагадаємо, що 27 лютого стало відомо, що колишні власники ПриватБанку, олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку.
12 лютого 2019 року стало відомо, що колишні власники ПриватБанку незаконно вивели з-під застави у Нацбанку зерновий термінал на Одещині.
5 лютого стало відомо, що компанія колишніх власників ПриватБанку відсудила у нього майже 25 мільйонів гривень.
Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.
Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм.
За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.
Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.
20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.
Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.
Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.
- Поділитися: