«Суд» у Криму відхилив апеляції ще двох моряків: командирів «Яни Капу» та «Нікополя»
Так званий Верховний суд в анексованому Криму відхилив апеляційні скарги на рішення щодо утримання під вартою ще двох українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, — командира буксиру «Яни Капу» Олега Мельничука та командира катера «Нікополь» Богдана Небилиці.
Як у випадку з іншими моряками, суд перерахував кількість днів під вартою та зменшив термін на один день (через технічну помилку суду першої інстанції). Відтак Мельничук і Небилиця перебуватимуть під вартою до 24 січня.
Адвокат Небилиці Еміль Курбедінов зазначив, що він звертатиметься до Європейського суду з прав людини.
Обидва командири доєднувалися до засідання через відеозв'язок з московського СІЗО «Лефортово».
Це вже 17 відхилена апеляція на рішення про утримання від вартою українських моряків, захоплених Росією.
25 грудня так званий Верховний суд Криму відхилив апеляції на арешти 5-х моряків: мічмана Андрія Шевченка, старшого матроса катера «Нікополь» В’ячеслава Зінченка, капітана третього рангу Володимира Лісового, співробітника СБУ Андрія Драча, а також матроса Сергія Чуліби.
Увечері 24 грудня суд анексованого Криму залишив під вартою члена екіпажу катера «Нікополь»Владислава Костишина. Напередодні аналогічні рішення ухвалили щодо дев'ятьох інших українських моряків.
Раніше Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.
Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові