Суд у справі ексберкутівців відвів прокурорів, які сприяли їхньому звільненню для обміну
Суд у справі проти колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут», яких обвинувачують у розстрілах на Інститутській у 2014 році, схвалив клопотання про відвід нових прокурорів Олександра Шевеленка, Дениса Суботіна та Марини Мазепіної. Це ті самі прокурори, які клопотали про пом'якшення запобіжних заходів ексберкутівцям в Апеляційному суді для їхньої участі в обміні.
Про це повідомляє кореспондентка hromadske із зали суду.
Суд присяжних дійшов висновків, що є сумніви в незалежності таких прокурорів. Водночас суд не задовольнив клопотання про відвід прокурора Куцого, оскільки його не було на засіданні.
Клопотання про відвід прокурорів подала представниця потерпілих Євгенія Закревська. Підставами відводу Закревська назвала те, що під час розгляду апеляцій нова група прокурорів не виконувала свої процесуальні обов’язки — не підтримували державне обвинувачення.
Також суд переніс розгляд справи на 17 березня.
Нагадаємо, 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.
У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році.
Родини Героїв Небесної сотні зверталися до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.
Коментуючи видачу ексберкутівців, президент Володимир Зеленський заявив, що такою була умова цього обміну.