«Суд» в Криму відхилив ще три апеляції українських моряків: тепер їх 20
Так званий Верховний суд в анексованому Криму відхилив ще три апеляційні скарги щодо утримання під вартою українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці.
Відтак під вартою лишися: командир дивізіону Військово-морських сил України Денис Гриценко, матрос Олег Семідоцький та матрос Юрій Без'язичний.
Усім трьом суд зменшив термін перебування під вартою на один день (через помилку в розрахунку суду першої інстанції) — до 24 січня 2019 року.
Розглядаючи скарги так званий суд не врахував те, що моряки вважають себе військовополоненими й відповідно до Женевської конвенції їх не можна утримувати в умовах слідчого ізолятору.
Сьогодні, 26 грудня, суд відхилив ще дві апеляції — командира буксиру «Яни Капу» Олега Мельничука та командира катера «Нікополь» Богдана Небилиці.
Відтак так званий Верховний суд Криму відхилив 20-ть апеляцій у справах українських моряків, яких звинувачають у незаконному перетині кордону Росії в Чорному морі.
Як зазначає ініціатива «Кримський процес», до так званого Верховного суду не надійшли апеляції щодо 4 інших захоплених моряків — це поранені при обстрілах Андрій Ейдер, Андрій Артеменко, Василь Сорока та старший матрос бурсира «Яни Капу» Володимир Терещенко. Їхні адвокати не подавали апеляційні скарги.
Раніше Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.
Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові