ТОП-5 тижня: Імунітет проти раку, депутати проти Уляни Супрун та російські хакери
а також дивні факти про концерт Іглесіаса в Києві та закон про захист мови
ЧИ Є ЗА ЩО ЗВІЛЬНЯТИ УЛЯНУ СУПРУН?
Комітет з питань охорони здоров'я підтримав постанову, в якій депутати пропонують Кабміну звільнити виконувачку обов'язків міністра охорони здоров'я Уляну Супрун та її заступника Олександра Лінчевського. На засіданні не було народних депутатів, які підтримують і співпрацюють з нинішнім керівництвом МОЗ: Оксани Корчинської, Сергія Березенка й Ірини Сисоєнко.
Громадське з'ясовувало, наскільки обґрунтовані звинувачення комітету на адресу очільниці міністерства та її команди, та до чого це призведе.
Чи є за що звільняти Уляну Супрун?
Фото: Владислав Мусієнко/POOL/УНІАН
НОБЕЛІВСЬКА ПРЕМІЯ З МЕДИЦИНИ-2018
Нобелівську премію з фізіології або медицини 2018-го року присудили імунологам Джеймсу Еллісону та Тасуку Хондзьо за новий підхід до терапії раку. В основі цього методу — дослідження з підсилення активності імунної системи людини для боротьби з онкологічними захворюваннями без використання радіо- або хіміотерапії.
Імунітет проти раку: за що присудили Нобелівську премію з медицини
Фото: EPA-EFE/FREDRIK SANDBERG
ЗАКОН ПРО ЗАХИСТ МОВИ
Частина Донбасу, яку контролюють сепаратисти продовжить номінально користуватись особливим статусом у складі України. Сьогодні Верховна рада продовжила дію відповідного закону до 31 грудня 2019 року. Він ніколи не виконувався на практиці, але є складовою Мінських угод — єдиного документу, що гарантує припинення повномасштабних бойових дій на Донбасі. Тим не менш ці угоди не користуються популярністю у населення, яке за півроку голосуватиме на виборах президента.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Закон про окуповані території — це напад на права людини», — координатор омбудсмена на Донбасі
Надання спецстатусу територіям, які контролюють сепаратисти не вкладається і у передвиборчу стратегію Петра Порошенка, який позиціонує себе захисником «української України» під лозунгом «Армія! Мова! Віра!». Тим не менш саме президент ініціював продовження дії непопулярного закону.
Натомість у передвиборчу стратегію Порошенка гарно лягає інший закон, який сьогодні ухвалили депутати — «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Щоправда проголосований він поки у першому читанні.
Як закон про захист мови послугував інформаційним прикриттям продовження спецстатусу Донбасу — у матеріалі Громадського.
Ігри патріотів: як закон про захист мови став інформаційним прикриттям продовження спецстатусу Донбасу
Фото: УНІАН
КІБЕРАТАКИ РОСІЙСЬКИХ ХАКЕРІВ
«Викрито причетність російської військової розвідки до кампанії кібератак». З таким заголовком зранку 4 жовтня вийшла заява на сайті Національного центру кібербезпеки Великої Британії.
Британський міністр закордонних справ Джеремі Хант заявив: ідеться про причетність російського ГРУ до хакерських атак в Об'єднаному Королівстві, США, Малайзії, Швейцарії та Нідерландах.
Того ж дня Нідерланди, Сполучені Штати і Канада одна за одною назвали РФ винною в потужних кібератаках. Які ж установи й організації атакувала Росія?
Кібератаки глобального масштабу: кого і чому атакували російські хакери
Фото: EPA-EFE/ERIK S. LESSER
ДИВНІ ФАКТИ ПРО КОНЦЕРТ ІГЛЕСІАСА В КИЄВІ
30-го вересня на Олімпійському відбувся концерт іспанського співака Енріке Іглесіаса. Чимало глядачів поділилися неоднозначними враженнями від приїзду співака в соцмережах. Кажуть, — це був один із найдивніших концертів в їхньому житті. Чим запам'ятався Енріке українській публіці — читайте в матеріалі Громадського.
Поцілунок та горілка: дивні факти про концерт Енріке Іглесіаса в Києві
Фото: EPA/CLEMENS BILAN; обкладинка: Громадське