Трамп ретвітнув пост із начебто іменем викривача, скарга якого розпочала процедуру імпічменту

Президент США Дональд Трамп 27 грудня поширив на своїй сторінці у Twitter пост із начебто іменем викривача, який подав скаргу на його телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським 25 липня.

Наступного дня, 28 грудня, частина підписників Трампа не змогла побачити твіт. Надвечір він знову став доступним.

Зазначається, що твіт був поширений зі акаунта Surfermom77, який має ознаки бота, зокрема надзвичайно високу активність та використання фото з інтернет-стоків. Журналістам інформаційного агентства Associated Press не вдалося зв’язатися з власником акаунта через доступні контактні дані.

У коментарі АР Twitter повідомив, що пост, поширений у соцмережі Трампом, не порушує правил спільноти і тому не буде видалятися. Twitter, на відміну від Facebook чи YouTube, не оголошував, що буде видаляти всі згадки про викривача на своїй платформі.

Як наголошує інформагентство, в США існують закони про федеральний захист викривачів, що забороняють розголошувати їхні імена. Ці правила історично підтримувалися обома провідними американськими партіями — Демократичною і Республіканською. Поширення Трампом твіту з іменем викривача може становити потенційне порушення таких законів, пише АР.

Більшість західних видань вирішили утримуватися від публікації будь-якої інформації про ймовірну особу викривача. Наприкінці вересня видання The New York Times повідомило з посиланням на власні джерела, що скаргу на телефонну розмову президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського написав співробітник Центрального розвідувального управління США, який працював у Білому домі.

Нагадаємо хронологію подій, пов'язаних з оголошенням імпічменту Дональду Трампу.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
  • 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
  • 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Пізно ввечері 18 грудня нижня палата американського парламенту — Палата представників — після понад 11 годин обговорень проголосувала за статті імпічменту президента Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу. Таким чином, він увійде в історію США як третій президент, якому оголосили імпічмент.
  • Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.