Трамп тиснув на прем'єра Австралії задля власної політичної вигоди — NYT
Президент США Дональд Трамп під час недавньої телефонної розмови просив прем'єр—міністра Австралії Скотта Моррісона посприяти генпрокурору США Вільяму Барру в отриманні інформації, яка допомогла б дискредитувати розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання в американські вибори 2016 року.
Про це пише The New York Times з посиланням на двох чиновників..
Видання також повідомляє, що Білий дім обмежив доступ до стенограми телефонної розмови Трампа з Моррісоном. З його змістом може ознайомитися лише невелика група помічників президента. Це зробили безпосередньо на прохання генпрокурора Барра.
У міністерстві юстиції підтвердили, що Трамп просив у закордонних колег надати певну інформацію.
«На прохання генерального прокурора Барра президент зв’язався з іншими країнами, щоб попросити їх представити генерального прокурора та містера Дарема (прокурора, який розслідує причини початку розслідування Мюллера — ред.) відповідним посадовим особам», — заявила прес-секретарка Міністерства юстиції Керрі Купеч.
Водночас заступник прес-секретаря Білого дому Хоган Гідлі заявив, що Мін’юст попросив президента встановити зв’язок між ним та іноземними посадовими особами, щоб просувати розслідування, і «він зробив це».
Раніше повідомлялося, що спецпрокурор США Роберт Мюллер незадоволений тим, як генеральний прокурор Вільям Барр описав у звіті про результати розслідування російського втручання в американські вибори у 2016 році ключові моменти цієї справи.
Що варто знати про розслідування Мюллера:
- Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
- Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
- пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
- Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
- У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
- Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
- Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».
Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.