Колишній адвокат Трампа Майкл Коен (в центрі) в супроводі поліцейського конвою залишає будівлю федерального суду у Нью-Йорку, США, 12 грудня 2018 року. Коена засудили до трьох років в`язниці
Фото:

EPA-EFE/JUSTIN LANE

Колишнього адвоката американського президента Дональда Трампа Майкла Коена засудили до трьох років в`язниці. Коен є першим членом внутрішнього кола Трампа, якого засудили до тюремного ув'язнення у справі щодо втручання Росії у американські вибори 2016 року.

Екс-адвокат президента США визнав себе винним у численних злочинах, включаючи порушення фінансування кампанії, ухилення від сплати податків та обману Конгресу.

Під час суду Коен сказав, що Трамп змусив його «піти шляхом темряви, а не світла» і додав, що його «слабкістю була сліпа лояльність до Дональда Трампа».

Раніше спецпрокурор США Роберт Мюллер оприлюднив подання щодо Коена у справі про втручання Росії у вибори в США у 2016 році. Подання стосується того, що Коен збрехав у суді попри те, що раніше дав згоду співпрацювати зі слідством у цих справах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Обман по-американськи: хмарочос Трампа у Москві, Манафорт бреше слідству та нові деталі російського розслідування

8 грудня прокуратура Нью-Йорка звернулася до суду з проханням засудити колишнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена «до значного терміну ув’язнення та штрафу у сотні тисяч доларів» у справі щодо виплат порноакторці за мовчанку в інтересах Дональда Трампа та ухиляння від сплати податків.

У поданні гепрокурора Мюллера ішлося про те, що Коен мав зв'язки з росіянином, який пропонував організувати зустріч Трампа з Путіним у 2015 році. Також відомо що переговори Трампа про можливу угоду щодо будівництва хмарочоса у Москві, яка могла б скласти «сотні мільйонів доларів», проходили «на тлі постійних зусиль російського уряду для втручання в вибори в США».

Нагадаємо, 29 листопада Майкл Коен визнав себе винним у тому, що свідомо дав Конгресу неправдиві свідчення про плани будівництва хмарочоса Trump Tower у Москві. 

Дональд Трамп відреагував на свідчення свого колишнього адвоката, заявивши, що той «слабка людина» і бреше, щоби пом’якшити своє покарання. Потім Трамп закликав ув'язнити Коена.

Раніше Майкл Коен уклав угоду зі слідством, визнавши себе винними за вісьмома пунктами звинувачення. Відтак, федеральний суд Нью-Йорка відпустив Коена під заставу у 500 тисяч доларів.

Коен зізнався у банківському шахрайстві, ухилянні від податків, а також порушеннях, пов’язаних із фінансуванням передвиборчої кампанії президента.

Зокрема, адвокат заявив під присягою, що заплатив двом жінкам за нерозголошення інформації, яка могла би зашкодити кандидату у президенти на виборах 2016 року. Він зізнався, що робив це за вказівкою Дональда Трампа.

Поділитись: