Треті роковини смерті Гандзюк: Венедіктова відзвітувала про роботу слідства
За три роки після смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк відбулося понад 60 судових засідань у справі, дослідили понад 79 томів письмових доказів обвинувачення і 18 людям оголосили підозри.
Про це заявила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.
За її словами, до суду скерували дев’ять кримінальних проваджень, пов’язаних зі справою про смерть Гандзюк. За більшістю з них суд виніс обвинувальні вироки — п’ятьох виконавців нападу на активістку засудили до реального позбавлення волі.
Окрім того, каже Венедіктова, у суді розглядається провадження щодо п’яти людей, які вчинили масові заворушення поблизу Олешківської райдержадміністрації на Херсонщині у травні 2018-го. Також викрили організовану групу людей, які заволоділи майном підприємства з іноземними інвестиціями у березні 2016-го.
«Ми крок за кроком рухаємося до справедливості, за яку так боролася Катерина. Пам’ятаємо, що боролася, на жаль, ціною життя. Тому робимо все можливе для того, щоб усі винні понесли невідворотне покарання», — заявила генпрокурорка.
Справа Катерини Гандзюк
31 липня 2018 року херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.
Замовником нападу на Гандзюк слідство вважає голову Херсонської облради Владислава Мангера. Організатором злочину слідство вважає Олексія Левіна (Москаленка), який переховувався в Болгарії, але згодом був затриманий та екстрадований до України.
Справу щодо Левіна та Мангера передали до суду наприкінці липня 2020 року. Триває вивчення письмових доказів.
Ігоря Павловського — колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука (фракція «Блоку Петра Порошенка»), якого спочатку вважали одним з організаторів нападу, — визнали винним у приховуванні злочину. Він уклав угоду зі слідством і визнав свою провину, за що отримав два роки вʼязниці умовно.
Ще раніше п'ятьох фігурантів нападу засудили до тюремних строків від трьох до шести з половиною років.
Водночас слідство не виключає, що замовників було декілька.
За даними слідства, Владислав Мангер вирішив організувати напад на Катерину Гандзюк зокрема через те, що вона перешкоджала незаконній вирубці лісу та загрожувала його політичній репутації. Гандзюк вийшла з партії «Батьківщина» після того, як туди увійшов Мангер. Вона заявляла, що такі люди, як він, не гідні бути в політичній силі. Також Катерина публічно заявляла про неприпустимість підпалів та вирубки лісів. Детальніше про це читайте у нашому матеріалі.