У Білому домі запропонували відтермінувати обмеження на продукцію Huawei — The Wall Street Journal
Виконувач обов’язків директора адміністративно—бюджетного управління Білого дому США Рассел Воут вважає, що обмеження використання продукції китайської Нuawei призведе до негативних наслідків для американських компаній. У зв’язку з цим Воут запропонував відкласти введення заборони на продукцію Huawei.
Як повідомляє The Wall Street Journal, про це йдеться в його листі, направленому віце-президенту США Майку Пенсу і дев’яти членам Конгресу США.
У документі, датованим 4 червня, пропонується відкласти застосування до Huawei ряду положень закону про національну оборону, схваленого президентом США Дональдом Трампом у 2018 році. Зокрема, закон забороняє юридичним особам і одержувачам федеральних грантів і позик у США вести бізнес із китайськими компаніями або підрядниками.
У листі йдеться, що ці обмеження можуть призвести до «різкого скорочення» кількості компаній, що постачають обладнання для уряду. Крім того, закон негативно позначиться на американських компаніях у сільській місцевості, де популярно обладнання Huawei. Рассел Воут пропонує, щоб обмеження для американських компаній набули чинності не через два, а чотири роки після прийняття закону.
Представник Нuawei відмовився коментувати лист. Як заявили WSJ в адміністративно-бюджетному управлінні Білого дому, лист не вплине на заплановані обмеження проти китайської компанії.
Нагадаємо:
- 27 травня компанія Microsoft припинила приймати нові замовлення від китайського виробника смартфонів та комунікаційного обладнання Huawei Technologies.
- 25 травня Huawei виключили з асоціації SD, у зв’язку з чим компанія не зможе використовувати карти пам’яті SD та порти для них.
- 20 травня Google відмовився від співпраці з китайським гігантом Huawei після того, як Міністерство торгівлі США внесло компанію в чорний список.
- 16 травня президент США Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei потрапила у чорний список. За даними ЦРУ, китайського гіганта Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії. Водночас компанія Huawei заявила, що її робота не є загрозою і каже, що вона є незалежною від китайського уряду.
- 17 березня компанія Huawei повідомила, що створила резервну операційну систему на випадок серйозного погіршення відносин із США. Китайська компанія має намір перейти на неї, якщо не зможе використовувати Windows і Android.
- У лютому США заявили, що не зможуть співпрацювати з країнами, які використовують системи Huawei.
- Наприкінці січня Міністерство юстиції США офіційно висунуло 13 звинувачень китайському телекомунікаційному гіганту Huawei, а також фінансовій директорці компанії Мен Ванчжоу.