У Білорусі повідомили, що почали отримувати незабруднену російську нафту
Білорусь почала отримувати незабруднену нафту з Росії трубопроводом «Дружба». У новій партії нафти не виявили домішок хлорорганічних сполук.
Про це повідомляє державний концерн Білорусі «Білнафтохім».
«2 травня 2019 року о 12.40 нафта, яка відповідає стандарту, разом з розмежувальним приладом надійшла на кордон Білорусі. Проведено витіснення забрудненої органічними хлоридами нафти з російської ділянки нафтопроводу «Дружба» у резервуари лінійної виробничо-диспетчерської станції «Унеча», — йдеться у повідомленні «Білнафтохіму».
Там зазначають, що зробили проби нової нафти, яка надійшла з Росії, після чого продовжили її транзит вглиб території країни.
Напередодні у Білорусі повідомляли, що у нафтопроводі «Дружба» перебуває 5 мільйонів тонн забрудненої хлорорганічними сполуками нафти. Ця нафта зосереджена у трубопроводі на території Білорусі, Росії, України та Польщі.
Нагадаємо:
- 21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
- 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
- 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
- Згодом стало відомо, що Польща та Німеччина відмовилися від низькоякісної російської нафти, яку купують через нафтопровід «Дружба».
- 25 квітня компанія «Укртранснафта» припинила транзит російської нафти по магістральному нафтопроводу «Дружба», який проходить через територію Білорусі. Про відмову від купівлі Нафти повідомили й у Словаччині.
- Збитки від отримання неякісної нафти з Росії у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.
- Російське Міненерго повідомило, що очікує на швидке та конструктивне розв'язання ситуації з постачанням неякісної нафти. Згодом у Росії повідомили, що хтось навмисне забруднив нафту.
- 30 квітня Білорусь повністю припинила постачання нафти трубопроводом «Дружба» через наявність у ньому забрудненої нафти.