Білорусь тимчасово припиняє експорт нафтопродуктів, зокрема пального, через те, що Росія почала постачати неякісну нафту, яку неможливо використати для переробки. Експорт припиняють і до України.

Про це повідомляє білоруське інформаційне агентство «Белта».

Рішення також пов’язане з необхідність проведення в Білорусі посівної кампанії, на яку необхідно витрачати додаткові обсяги пального. Виробництво пального білоруськими нафтопереробними заводами наразі обмежене через те, що Росія почала постачати туди неякісну нафту, яка може пошкодити роботу НПЗ.

Зазначимо, що частка білоруського пального у загальному обсязі пального, що споживається в Україні, складає близько 33%. Ще 40% Україна імпортує з Росії. Цей імпорт нещодавно потрапив під нові торговельні обмеження.

Раніше у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів та вугілля до України. Крім цього, Росія заборонила український експорт низки товарів, зокрема труб.

Такі заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів.

В українському уряді вважають, що запроваджені обмеження не матимуть суттєвих негативних наслідків для економіки України. Зокрема, через те, що товарооборот між державами скорочується з року в рік.

Поділитись: