Російська нафта з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук почала надходити до Європи та України.

Про це повідомив заступник голови концерну «Бєлнафтохім» Володимир Сізов, передає «Интерфакс-Запад».

За результатами тих проб, які відібрали на кордоні Республіки Білорусь та Республіки Польща, ми констатуємо, що неякісна нафта уже надійшла на територію Євросоюзу. Ми також володіємо інформацією, що така нафта надійшла на територію Україна», — зазначив Сізов.

Він зазначив, що Білорусь оперативно відреагувала на постачання російської неякісної нафти та припинила її використання власними нафтопереробними заводами, зокрема у Мозирі. Зіпсована російська нафта несе велику шкоду обладнання НПЗ та може призвести до швидкого поширення корозії.

Раніше стало відомо, що Україна посилила контроль за якістю нафти у своїх нафтопроводах через неякісну російську нафту, що постачається до Білорусі. У Білорусі заявили, що планують знайти альтернативу російській нафті та імпортувати нафту з чорноморських та балтійських портів.

Нагадаємо, що раніше у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ. 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.

В українському уряді заявили, що намагаються вирішити ситуацію з ймовірним дефіцитом пального з мінімальними втратами.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів та вугілля до України. Крім цього, Росія заборонила український експорт низки товарів, зокрема труб.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

В українському уряді вважають, що запроваджені обмеження не матимуть суттєвих негативних наслідків для економіки України. Зокрема, через те, що товарооборот між державами скорочується з року в рік.

Поділитись: